Karadeniz Pet

Bit ve pire

hbnm35

Meraklı Üye
Kusta bit oldugu nasil anlaşılır kuslarim kasiniyor ama dun gece kagit havlu koydum izgaranin altina sabah bit falan yoktu havlu ustunde acaba kasinmalari normal mi yoksa bitten mi nasil anlayabilirim

Butun kuslar kaainir kendileeini temizlerler kanaylarida titriosa sorun vardir ama bunun icin pire ilaci alin derim

tüy döküyorsa normal....

Exobit isimli bi solusyon kullanıyorum onlem icin kuslari elime alip incelesem bit gorebilirmiyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:59 -->-> Daha önceki mesaj 21:58 --

Tuy dökümünde degiller

işiklar sönük karanlıktayken kafesin dibine pecete koy karanlıkta dursun biirden ışıgı ac tünet köşelerin peceteye bak genelde karanlıkta ortaya cıkarlar.... olmasa kuşu eline al kanat atlarına iyice bak .. tüydeyse veya kepekleri coksa kaşıntı yapar

şahsen ben kafesin dışına iki tarafınada pamuk koyarım ve a4 kağıdı koyarsanız bence anlayabilirsiniz ama eğer kuş tüüyde ise mesela benim kuşlarda tüyde o zaman fazla kaşınma olur kuşta

Pamuk isini bu gece deniyeyim disi kusumda kepek var ve kanatlarini cok hareket ettiriyor durdugu yerde

kepektende kaşıntı kaynaklanıyor olabilir

Geri