Karadeniz Pet

bizim yadigâr :)

• Konbuyu başlatan semjh
  • Başlangıç tarihi
S

semjh

Guest
arkadaşlar öncelikle merhaba :)

bu benim dişi kuşum

68f03c6d_l.jpeg

daha sonra dişimin yanına kızgın bi erkek getirdim

d4296103_l.jpeg

eş tuttular

75afe589_l.jpeg

birkaç hafta sonra dişi kuş yumurtladı

afd0f551_l.jpeg

tam 18.gündü yuvada yavrunun sesleri gelmeyi başladı

a3c364f7_l.jpeg

sonra birgün işten eve geldim.yavruyu ve anneyi kontrol etmek için baktığımda dişi kuşumun ölüsünü gördüm

87497d58_l.jpeg

artık babasına ve bana emanetti sekiz günlüktü

d32b0a45_l.jpeg

babası bir yandan ben diger yandan şırıngayla falan besledik.üşümesin diye yuvaya küçük bi pilli ampul ayarladım.kursağı boş kalmadı

2909894f_l.jpeg

yavaş yavaş şekillenmeye başladı yavru

26e95070_l.jpeg

daha da büyüdü

b0e22e64_l.jpeg

ve artık kendi ayakları üzerinde durabiliyordu :) ayırdım kafesleri adını da yadigar koydum :))

1838cd37_l.jpeg

ara ara babasının yanına götürüyorum hasret gideriyorlar :)

fce8a946_l.jpeg

Maşallah kitap okur gibi okudum.Ölen anne için üzüldüm :( . Yadigarın tüyleri kadar ömrü olur inşallah.

Maşallah Yadigar' a. Hayatını tamamen size borçlu.

Bu siteden öğrendiğim kadarıyla yumurtaya yattıklarında çok yıpranıyorlar ve bu yüzden ölümler gerçekleşiyor.Gün aşırı mama takviyesi yapılması gerekiyormuş belki siz ek besin vermediyseniz o yüzden olabilir.

Gün aşırı mama takviyesi yapılması gerekiyormuş belki siz ek besin vermediyseniz o yüzden olabilir.

mama takviyesi devamlı yapıyordum ama bilemeyiz tabi o da olabilir.veterinere danıştım birçok şey olabilir dedi.soğuk hava,yumurta kırılması,yemin küflenmesi vs vs..

Maşallah Yadigar' a. Hayatını tamamen size borçlu.
babasının da hakkı büyük çok iyi baktı :)

belgesel tadındaydı resimler...
dönem dönem ..dişinin ölüsü olan resmi görünce içim cız etti
ama yavruyu görünce..babasının ve sizin emeğinizi görünce mutlu oldum. :)
Allah ömrünü uzun etsin
maşallah

valla emek vermişsin aslında sende üvey babası sayılırsın Allah sağlık versin

Hem paylaşımınız hem de yaptıklarınız takdire değer

Çok güzel anlatım olmuş zevkle takip ettim.
Eş geldiğinde erkeğin bakışına koptum azgın boğa gibi :)
Annenin ölmesine üzüldüm :(
Maşallah yavru çok güzel olmuş..

"bir muhabbet kuşunun yasam öyküsü"
kitap okur gibi okudum sizide tebrik ediyorum gösterdiginiz ilginizden dolayı yavru da cok tatlıymış masALLAH

Duygulanmadim desem yalan soylemis olurum en son yadigar ismini koydugunuzda cok etkilendim.

aradaşım duygusal kısa film gibi. ben heralde üzüntüden bu şekilde yazamazdım. teşekkürler. annesinden sana ve babasına hatıra...

Tebrik ediyorum, bu kadar güzel anlatılabilir. Anne için üzüldüm.

Tüylerim diken diken oldu fotograflara bakarken hikayeside çok acıklıymış ama büyümüş yadigar tatlıymışta bende böyle güvercin yavrusu büyütmüştüm o biraz daha büyük olduğu için kolaydı bu zordur minicik :)

Hikaye kotu ama cok guzel anlatmisin helal olsun yikilmadik ayaktayiz demisiniz erkek kusunla

resimde 3 yumurta var 2 si noldu? ayrıca helal olsun size ve babasına yadigar sizin gibi bir ailesi olduğu için çok şanslı :) annesi için de üzüldüm geçmiş olsun :(

gerçekten anne için çok üzüldüm ama yadigar için uzun ömürlü olsun demek gelir elimizden neyse erkege bir dişi sart bence