Karadeniz Pet

Boş yumurta geliyor ?

yigitcandemirag

Meraklı Üye
Boş yumurta geliyor oğlum var ama daha kızışmadı çifleşmediler ikisininde ilk yumurtaları oalcak daha yeni morardı çeresi oğlumun ama dişim koyu kahve ve kuyruk düştü kanatlar düştü kısaca çifleşmedikleri için yumurta boş :(

Emin olmadan yumurtalari atmamanizi öneririm ne olur ne olmaz siz gormedende çiftleşme olmus olabilir

Emin olmadan yumurtalari atmamanizi öneririm ne olur ne olmaz siz gormedende çiftleşme olmus olabilir

Hep gözümün önündeler yani hiç görmedi mbirbirlerini kaşırlar falan dolu oldugunu nasıl anlarım dünde dişi kuyruk kaldırdı baya durdu erkek çıkmadı üstüne kızışmadan çifleşme olru diyosanız yumurtaları beklim ben ama dolu oldugunu nasıl analrım ?

Muhabbet kuşları genelde sessiz zamanlarda çiftleşirler bu sabahın ilk ışıklarında olabilir veya gece bile çiftleşebilirler. O yüzden arkadaşında dediği gibi yumurtaları atmayın hemen. Yumurtanın dolu olduğu 5. günden sonra anlaşılır yani yumurtlandıktan sonra 5 gün geçmesi lazım. Karanlık bir odada parlak bir fenere yumurtayı tutarsanız içinde kalp atışını ve damarları görüceksinizdir. Konuyla alakalı bir iki foto olucak elimde bulur bulmaz istifadenize veririm.

kiziamadan çiftleşme olur siz 8. gününde ışığa tutup bakın iyi aksamlar

Boş yumurta geliyor oğlum var ama daha kızışmadı çifleşmediler ikisininde ilk yumurtaları oalcak daha yeni morardı çeresi oğlumun ama dişim koyu kahve ve kuyruk düştü kanatlar düştü kısaca çifleşmedikleri için yumurta boş :(

p92FWkIzj

ipJRZ72vj

Resimlerden de anlayabilirsin.

Şimdi anladım o zaman yumurta çıkınca ben 8. günde bakayım bu şekil :) çok teşekkür ederim :) birde beyaz yerli ve albino kuşlardan yavrular nasıl olur :) erkeğin popo kısmı mavi :))

Demek istediğini pek anlıyamadım yani neyi soruyosun yavrularımı yoksa çift kuşlarımı ?

Foto ekleyip sorarsan sorunu daha iyi anlıycam hangi kuşa ney yapmak istiyosun :D

Şimdi dişi kuşum albino muhabbet kuşu erkek kuşumda beyaz yerli erkek muhabbet kuş popo kısmı mavi renkli tüyler var bunlarda olacak yavrular renkleri nasıl olur :) bunu sormak istemiştim tüy renkleri

Şimdi dişi kuşum albino muhabbet kuşu erkek kuşumda beyaz yerli erkek muhabbet kuş popo kısmı mavi renkli tüyler var bunlarda olacak yavrular renkleri nasıl olur :) bunu sormak istemiştim tüy renkleri

Şimdi anladım. Albino dişin kırmızı göz saf beyazmı bide erkeğin sadece kuyruk bölgesimi mavi ?

Şimdi anladım. Albino dişin kırmızı göz saf beyazmı bide erkeğin sadece kuyruk bölgesimi mavi ?

Evet albinom bembeyaz ışık altında hoş bir beyaz oluyor hatta gözleri kıpkırmızı erkeğimde sadece alt kuyruk bölümü mavi tonu :) geriye kalan her yeri bembeyaz

Evet albinom bembeyaz ışık altında hoş bir beyaz oluyor hatta gözleri kıpkırmızı erkeğimde sadece alt kuyruk bölümü mavi tonu :) geriye kalan her yeri bembeyaz

Güzel bir çift o halde. Yani tahmini bir hesap yapacak olursak yine çıkacak yavrulardan albino olanlar olur mutlaka. Erkeğe benzeyen olursa mavilik başka kısımlardada çıkabilir yani beyaz üstü parçalı mavi olabilir.

Son düzenleme:
Güzel bir çift o halde. Yani tahmini bir hesap yapacak olursak yine çıkacak yavrulardan albino olanlar olur mutlaka. Erkeğe benzeyen olursa mavilik başka kısımlardada çıkabilir yani beyaz üstü parçalı mavi olabilir.

İşte bu tam benimde istediğim gibi teşekkür ederim :)

Banada 1 adet albino lazım ancak el üretimi bulamıyorum burada. Artık yarışma zamanı ordan bakıcaz bi tane.