Karadeniz Pet

Boş Yumurta

atadanturk

Yeni Üye
Herkese iyi akşamlar...
Sağlıklı olduğunu düşündüğüm bir çift kuşum var. (Hediye) Bu kuşlar 4-5 yaşlarında. Yaklaşık bir iki yıldır yumurta oluyor ancak hiç yavru yok. Kuşlar 45 gündür bende. Bu ara 4 yumurta oldu. 4 ncü yumurtadan sonra düzenli kuluçka oldu. 10 sonra yumurtaları kontrol ettim. Hepsi yine boştu. Attım yumurtaları. Çiftleşme de görmüştüm. Ne yapmalıyım. Teşekkür ederim...

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erkeğin değişmesi mi lazım öncelikle...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:31 -->-> Daha önceki mesaj 00:30 --

Dişi yumurta yaptığına göre erkek dölleyemedi diye düşündüm ben...

Sorun dişide de olabilir bence ilk erkeği değiştirin yine boş çıkarsa da dişiyi

Kuşları bir süre ayırın. 3-4 hafta kadar. İkisi de tüyde olmasın. Popolarındaki tüyleri makasla veya çekerek seyreltin. Sonra aynı kafeste buluşturun. 2-3 kez daha deneyin. Olmadı hangisi daha vasıflı ise onu tutup diğerini değiştirirsin.

1 Kalsiyum eksikliği (kalamar gaga tası ve yumurta kabugu verılmelı)

2 Tuneklerın saglam olmaması

3 Kusun kıc bolgesınde asırı tuylenme olması

4 Erkegın kısır olması

Kuslarınıza kalıtelı vıtamın, yem, mama vermenız durumunda doluluk oranı artacaktır. Eğer ilk kuluckasıysa bır ya da ıkı bos yumurta normaldır.

Kordon, kordon kafes mi ?

Kafes te kalamar, Kum, yem ve vitaminli su var bunlar sürekli durur. İlk kuluçka değil. Kuşları başkasından aldım orada da bir Kaç kez yumurta olup kuluçkaya yatıp kalkarmış. Benim evde gözüm ile gördüğüm ilk kuluçkası ve hüsran.

Büyük ihtimal Erkek kısırdır,eğer dişi kısır olsa yumurtlamazdı.Erkeği değiştirmenizi öneririm.

1 Kalsiyum eksikliği (kalamar gaga tası ve yumurta kabugu verılmelı)

2 Tuneklerın saglam olmaması

3 Kusun kıc bolgesınde asırı tuylenme olması

4 Erkegın kısır olması

Kuslarınıza kalıtelı vıtamın, yem, mama vermenız durumunda doluluk oranı artacaktır. Eğer ilk kuluckasıysa bır ya da ıkı bos yumurta normaldır.
f0244777a2f4cf7b1221fc60b23336af.jpg
1e1e3e32f756e21a5150e25b6bbafce9.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:39 -->-> Daha önceki mesaj 09:39 --

Aşırı Tüylenme var mı? Sarı dişi. Mavi erkek.