Karadeniz Pet

Boş Yumurtalar ne zaman nasıl çıkarılmalı

Uygar Acar

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşum 6 yumurta yaptı.sadece 1 yumurta dolu bugün 17-19 günlük arasında ve yumurtadan çik çik ses geliyor :) en geç cumartesi akşamına kadar yavru yumurtadan çıkacak.geriye kalan ve boş olan yumurtaları yuvalıktan ne zaman çıkarmalıyım.

Çünkü boş yumurtalar dişi kuşa boş yere enerji harcatacak.ne yapacağım konusunda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar yorum yaparsa memnun olurum

Sabah saat 9 gibi yavru yumurtadan çıktı.
Erkek muhabbet kuşumu eve getirmeden önce arkadaşımın yanındaydı diğer dişiden yavrusunu öldürdü yumurtaları bozmuştu.
Şimdi bugün biraz gözlemledim yavru muhabbet kuşunun kanatlarından ayağından tutmaya çalışıyor amaçı ne anlamadım

Arkadaşlar muhabbet kuşum 6 yumurta yaptı.sadece 1 yumurta dolu bugün 17-19 günlük arasında ve yumurtadan çik çik ses geliyor :) en geç cumartesi akşamına kadar yavru yumurtadan çıkacak.geriye kalan ve boş olan yumurtaları yuvalıktan ne zaman çıkarmalıyım.
Sadece bir tane boş yumurta bırakın oda kuş yumurtadan çıktıktan sonra yaslanavak bişer eşy olsun diye.

Sadece bir tane boş yumurta bırakın oda kuş yumurtadan çıktıktan sonra yaslanavak bişer eşy olsun diye.
Sabah saat 9 gibi yavru yumurtadan çıktı.
Erkek muhabbet kuşumu eve getirmeden önce arkadaşımın yanındaydı diğer dişiden yavrusunu öldürdü yumurtaları bozmuştu.
Şimdi bugün biraz gözlemledim yavru muhabbet kuşunun kanatlarından ayağından tutmaya çalışıyor amaçı ne anlamadım Bu msj hakkında fikriniz nedir

2 gün önce gördüm ayak atıyor hala dişiye biraz azman bir erkek.önceden besleyen arkadaşım ayır çiftleşmek için yavruyu öldürür diyor erkek kuş ondayken yavrusunu öldürmüş

2 gün önce gördüm ayak atıyor hala dişiye biraz azman bir erkek.önceden besleyen arkadaşım ayır çiftleşmek için yavruyu öldürür diyor erkek kuş ondayken yavrusunu öldürmüş
Erkeği ayır

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tavsiyeniz üzere az önce ayırdım.herhangibir aksilik olmazsa yavru yeme düşünceye kadar Yanyana kafeslerde kalacaklar
Anneyi de kontrol altında tutun yav4u beslenmesi ile ilgili olarak annede strese girip zarar verebilir bu konuda dikkatli olun

Tavsiyeniz üzere az önce ayırdım.herhangibir aksilik olmazsa yavru yeme düşünceye kadar Yanyana kafeslerde kalacaklar
Bu arada daldari alıp yuvaliga koyun bir yemlige de ayrıca aspur koyun tek yavru olduğu için anne çok yorulmaz

Boğaz’ı beyaz anne beslemiş ama yeterli mi bilmiyorum

Ekli dosyalar

• CBBBA0EC-1143-4E33-99F6-98ECBE5BC885.jpeg
    CBBBA0EC-1143-4E33-99F6-98ECBE5BC885.jpeg
    970.3 KB · Görüntüleme: 21
Geri