Karadeniz Pet

boyu mu? huyu mu?

Robin

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar. Tek bakmak, eğitmek, konusturmak ve beraber vakit gecirmek icin muhabbet kusunun boyu önemli midir. Her iri kus hantal her minik kus oyuncu mudur?
böyle kuslar konuskan oyuncu haraketli iken
9q1mlN.jpg

böyle iri kuşlar sessiz sakin ve hareketsiz midir?
P6Wlj7.jpg

bidi bidi konusan oyuncu ama etrafta pirr pirr ucmasina gerek olmayan kendini sevdiren bir kus icin bu boyutlar fark eder mi herkesn degerli yorumlarini bekliyorum.
0N6EvW.jpg

Yerli, Holanda ve Çekoslovak Muhabbet kuşlar rahat eğitebilir çok sık uçar genelde oyuncu olur
İngiliz, show ve Jumbolar Zor eğitebilir az uçar, büyük boylardan dolaylı Hantaldır.

Tabiki Huyları önemli

Son düzenleme:
Jumbo , ingiliz cins kuşlar bana göre fazla hantal. Evde tek bakılması açısından uygun olduğunu düşünmüyorum. Yerli , çekoslavak cinsi piyasa da çoğunlukla bulunan türler evde rahatlıkla bakılır. Ayrıca şuna inanıyorum her kuşun cinsi ne olursa olsun huyları birbirinden çok ama çok farklı. Bazıları aşırı yaramaz , bazıları durgun , bazıları cazgır. Şans meselesi bana kalırsa alınan kuş. Keyifli hobiler :)

Yakinda deneyerek gorucem bakalim. Baska deneyim ve fikirleri olan

Huylari çeşitlilik gösterir bence ufak ırklar daha hareketli olur yerli çek ingiliz

Huyları ve hareketliliği boyuna posuna bakmaz bence. Konuşmaya gelince erkek kuşlar konuşmaya daha yatkın. Erkek kuşum çok iyi konuşuyor ve doğan yavrular satışa hazırlanana kadar onlarda ıslık çalmaya başlıyor bile yani biraz genlerinde de olabilir o konuda tam bir şey diyemem bilgim yok :))

Merhaba arkadaslar. Tek bakmak, eğitmek, konusturmak ve beraber vakit gecirmek icin muhabbet kusunun boyu önemli midir. Her iri kus hantal her minik kus oyuncu mudur?
böyle kuslar konuskan oyuncu haraketli iken
9q1mlN.jpg

böyle iri kuşlar sessiz sakin ve hareketsiz midir?
P6Wlj7.jpg

bidi bidi konusan oyuncu ama etrafta pirr pirr ucmasina gerek olmayan kendini sevdiren bir kus icin bu boyutlar fark eder mi herkesn degerli yorumlarini bekliyorum.
0N6EvW.jpg

benim dişi kuşum var 5 aylık falan hasta olmasına rağmen konuşuyor ırkı yerli sürekli uçmayı sevmiyor genellikle omzumda vakit geçirmeyi çok seviyor yanağımı öpmeyi vede omzumda durup bana bişeler anlatıyor sürekli :) 1 tanede erkek yerlim var oda konuşmak üzere henüz ufak olmasına rağmen 2.5 aylık falan ama çok haraketli uçmaya bayılıyor sürekli uçup yer değiştiriyor sabit kalmıyor ama kendini sevdirmez vede pek meraklı karıştırıcı değil her gördüğünü dişi kuşum gibi gagasıyla yoklamıyor yani insanlar gibi diyebiliriz farklı farklı hepsi

Geri