Karadeniz Pet

bozuk tüylü yavrular

• Konbuyu başlatan oktay02
  • Başlangıç tarihi
O

oktay02

Guest
arkadaşlar çiftlerimden birtanesinin yavruları hep böyle çıktı tam tüyleniyorlar kanat ve kuyruk tüyleri yuvalıgın içini aplıyor dökülüyor hepsi diğer takımlarda bir problem yok aynı bakım besleme onlar için de geçerli sebebi ne olabilir sizce ?

20140713_165843.jpg

ben yavruları ayırdım zaten çiftide ayırdım sadece merak ettim neden böyle oldu diye yanlız söyle bir ayrıntı var yavruların tüyleri ayırmama ragmen dökülmeye devam ediyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yavrulardan hiç bağıtı gibi ses geliyormu yuvalardan? Bana anaçlar yapmış gibi geldi. Tüy teme alışkanlığı olan anaçlar yapabiliyor böyle ama teleklere zarar vermemeleri lazımdı. Sizinkiler durumu abartmış. Yavruları yuvadan çıkarın. Kanarya yuvası gibi sizin görebileceğiniz gibi bir yuvaya koyun. Anaçları gözlemleyin yavrulara zarar veriyorlarmı. Eğer zarar veriyorlarsa anaçlar yavruyu doyurduları anda ayırmalı acıkınca tekrar anaçların yanına koymalısınız.

geçmiş olsun boyle sorunlar olabılıyor yavrular yuvadan atladıkdan sonra titiz bakım vitaminle tüyleri gelir toparlanırlar

Telek tüylerinin toparlanması zaman alır. Yuvadan atlamalarını beklemeyi tavsiye etmiyorum

bir haftaları kalmış yuvadan atlamalarına annelerı veya babalarıda zaman geldı dıye dışarıya atmak ıcın zorluyarak tuylerını yolarak kızarak yapmıştırlar. tüy yolma hastalıgıda tabıkı dahil. az bı zaman kalmış ılknur hanımın dedıgı gıbı ayıradabılırsınız.

ben yavruları ayırdım zaten çiftide ayırdım sadece merak ettim neden böyle oldu diye yanlız söyle bir ayrıntı var yavruların tüyleri ayırmama ragmen dökülmeye devam ediyor.

Anaçların pili bitmiş kardeşim.Yolma değil bu.Kalsiyum destekli besleme yaparsan toparlar.

french molt degillerse. düzenli temiz bir bakım ile yem su mama vitamin kalamar kemıgı vs. tüy saglıkları yerine gelecektir.

Anaçların pili bitmiş kardeşim.Yolma değil bu.Kalsiyum destekli besleme yaparsan toparlar.

Pili bitme olamaz cunku ciftin 1. Kuluckasi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:56 -->-> Daha önceki mesaj 03:54 --

french molt degillerse. düzenli temiz bir bakım ile yem su mama vitamin kalamar kemıgı vs. tüy saglıkları yerine gelecektir.

Şu french molt hastaligini arastirdim sanirim ayni sey buda yavrularin kanat ve kiyrugu cikmaz diyor napivam smdi ben bu yavrulari 7 tane atsan atilmaz satsan satilmaz :-(

tüyleri çıkacaktır buna emin olun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:33 -->-> Daha önceki mesaj 04:32 --

iki dönemdir benimkuşlarda hiçtüy olmadan yuvadan çıktılar amaşuandahepsi normal

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:34 -->-> Daha önceki mesaj 04:33 --

yaniyavrularşuantüylü

yavruları ayırdıgını söylemiştin. yavruların bakımlarını düzenli yap yem su mama temizlik kalamar kemiği vitamin yumurta kalsiyim demiş arkadaşlar kalamarda kemıgınde var ayrıyetten yumurta kabugunu oylece ver yavrulara oynuyarak kıra eze yesınler kalsıyum ;) yuvadan atlıyan son yavrularda oluyo benimde bu tüy sorunu sonradan toparlıyolar

Ben pili bitmiş deyince ilk kuluçkası demişssin ama 7 yavru varmış.Erkek yardım etmemişse tek kuşa 7 yavru çok hele ki yaz aylarında.Bu çiftin bakacağı kuş sayısı bu değil demek ki.Eksik beslenmeden gelişim bozukluğu olmuş yavrularda.

Erkek düzün beslenememiş beslendiysede yeterli gelmemiş. Yavruların muhakkak kalsiyum alması lazım. Yumurta maması yapıp kalamar kemiği tozlarını da bol miktarda katabilirsiniz. Benimkiler yumurta kamuğunu yemiyorlar mesela.

Geri