Karadeniz Pet

Bu Dal Darılar da benden :)

Erman ARSLAN

Meraklı Üye
yaklaşık 1 ay oldu ekeli ve artık darılar çıkmaya başladı. Deneme tamamlandı yani. yakında bahçeye ekip daha verimli alabilirim sanırım.

o saksıda bu kadar büyüyeceğini tahmin etmezdim. Bende denemeyi düşünüyodum sizden ilham alarak yakın bi zmanda bende deniyecem artık :D

Normal dal darıdan mı elde ettin bunları, yoksa tohum mu buldun. Biraz tarif etsen, nasıl ektin.

o saksıda bu kadar büyüyeceğini tahmin etmezdim. Bende denemeyi düşünüyodum sizden ilham alarak yakın bi zmanda bende deniyecem artık :D

Açıkçası bende tahmin etmiyordum. Bencede deneyin.Güzel oluyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:42 -->-> Daha önceki mesaj 14:37 --

Normal dal darıdan mı elde ettin bunları, yoksa tohum mu buldun. Biraz tarif etsen, nasıl ektin.

Aslında İçinde tam olarak toprak da yok,denemek için yapmıştım ama iyi oldu. Çiçekler için Torf vardır, saksının içerisine ondan koydum. Ben Champion yem kullanıyorum, üzerine avucumla göz kararı serptim. karışık yem olduğu için aralarda farklı tohumlarda oldu. sonra üzerini 1-2cm kapatacak şekilde tekrar torf 'la kapattım. Sonrası sulama işi zaten. Toprak kurumayacak şekilde bazen hergün bazen 2 güne bir suladım ve sonuç bu :) Aslında torf'la beraber normal kırmızı toprak karıştırılırsa daha hızlı ve sağlıklı olacağını düşünüyorum. Tabi güneş de önemli bence. hergün yaklaşık 2-3 saat güneş gören bir yerde.

peki bunları kuşa nasıl veriyosunuz

Kaç günde bu hale geldi bende ektimde sonucu merak ediyorum.