Karadeniz Pet

Bu eşlemeden güzel yavru gelir mi?

Omer Sayar

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Dışarıdan kuş almak istemediğim için kendi yavrularımi eş yapmak istedim erkek Jumbo baya iri disi cekoslovak cremio bunlardan nasıl yavru alırım güzel mi olur kötümü olur yorumlarinizi bekliyorum her iki kusta yeni yeme düştü
DSC_0120.JPG

Son düzenleme:
Dışarıdan kuş almak istemediğim için kendi yavrularımi eş yapmak istedim erkek Jumbo baya iri disi cekoslovak lutino bunlardan nasıl yavru alırım güzel mi olur kötümü olur yorumlarinizi bekliyorum her iki kusta yeni yeme düştü Ekli dosyayı görüntüle 30288
Benim bir bilgim yok ama eş olurlarsa muhtesem yavrular gelecegi kesin masallah ne güzel renkler..

Dışarıdan kuş almak istemediğim için kendi yavrularımi eş yapmak istedim erkek Jumbo baya iri disi cekoslovak cremio bunlardan nasıl yavru alırım güzel mi olur kötümü olur yorumlarinizi bekliyorum her iki kusta yeni yeme düştü Ekli dosyayı görüntüle 30288

İki kuşunda anne babasının resmini atabilme şansınız var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok tatlılar:D

Klasik mavi yavru alma ihtimaliniz çok yüksek opal taşıyıcısı da olabilir yine.
Spangle mavi de geleceğini düşünüyorum.

Klasik mavi yavru alma ihtimaliniz çok yüksek opal taşıyıcısı da olabilir yine.
Spangle mavi de geleceğini düşünüyorum.

Albino kanı varsa kuşlarınızda mqvi seriden dolayı albino yavru da alabilirsiniz.

Albino kanı varsa kuşlarınızda mqvi seriden dolayı albino yavru da alabilirsiniz.

Her kuluckada 2-3 adet kırmızı göz alıyorum dip not:bütün kırmızı gözler disi neden bilmiyorum birde sizden ricam Ben renkler den çok anlamam Anne babalarin renkleri ne diye geçiyor soylermisiniz

Her kuluckada 2-3 adet kırmızı göz alıyorum dip not:bütün kırmızı gözler disi neden bilmiyorum birde sizden ricam Ben renkler den çok anlamam Anne babalarin renkleri ne diye geçiyor soylermisiniz

Kafestekiler;
Sarı yüzlü opal gök mavi temiz kanat.
(Açıdan dolayı tam göremediğim için yanlış olabilme ihtimali var.)
Opal gök mavi temiz kanat.

Kafestekiler;
Sarı yüzlü opal gök mavi temiz kanat.
(Açıdan dolayı tam göremediğim için yanlış olabilme ihtimali var.)
Opal gök mavi temiz kanat.
Çok sagolun jumbolar hakkında bir fikriniz varmi

Tünekdekiler;
Gri spangle
Klasik Gök mavi

Demek ki kuşlarınızda albino taşıyıcılığı var. Bu iki çiftin altından da alıyorsanız mutlaka beyaz kırmızı göz albinodur.
Kuşlarınız mavi serinin mutasyonları olduğundan beyaz yani albino alırsınız.
Yeşil seri çift kuşunuz var ise altından sarı yani lutino alırsınız.
Lutino ve albinoların % 80’i dişidir.

Demek ki kuşlarınızda albino taşıyıcılığı var. Bu iki çiftin altından da alıyorsanız mutlaka beyaz kırmızı göz albinodur.
Kuşlarınız mavi serinin mutasyonları olduğundan beyaz yani albino alırsınız.
Yeşil seri çift kuşunuz var ise altından sarı yani lutino alırsınız.
Lutino ve albinoların % 80’i dişidir.

Sadece çek çiftten kırmızı göz geliyor ve sadece albino değil cremioda geliyor

Size bir tavsiyem kaç kuşunuz var bilmiyorum ama kümesinizde mutlaka yeşil, gri ve mor kuşları kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü bu renkler baskın renklerdir. Aldığınız Yavrularınızın boyutları büyüyecektir.
Ayrıca yine eşlemelerde ince tüy kalın tüy özelliklerine dikkat edin.

Size bir tavsiyem kaç kuşunuz var bilmiyorum ama kümesinizde mutlaka yeşil, gri ve mor kuşları kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü bu renkler baskın renklerdir. Aldığınız Yavrularınızın boyutları büyüyecektir.
Ayrıca yine eşlemelerde ince tüy kalın tüy özelliklerine dikkat edin.

Bu 2 çift + yeni yaptığım çift dışında birde show çiftim var onuda atarım akşam başka çiftim yok

Geri