Karadeniz Pet

bu güne kadar ölüme dayanabildi.

nihal_goksu

Meraklı Üye
kuşum mantar ordan kuruma ordan veteriner tavsiyesine göre tetra vermeme rağmen felç oldu.20 mart gibi yetişkin olarak almıştım dişisi ile bir sene geçmeden öldü gitti.üzgün değilim kızgınım bir türlü tam olarak zamanında ne hasta olduğunu bilemiyoruz.artık yeni tür bakteri ve parazitler de var galiba.bütün zamanında hasta kuşlara verilen ilaçlar yetersiz kalıyor.bu hastalık sürecinde,veteriner kliniğinden aldığım avis toz vitamini ve avipom mantar kreminden fayda gördüm.bence kuşlarınız ilk küser gibi durduğunda başlayın vitamin vermeye.inşallah bu yeni bakteri parazitlerin çaresi bulunur.zaten kuşa bakmaya nazlanan veterinerler hepten çaresiz kalıyor böylesi durumlarda.:(:(:(:(:(

Geçmiş olsun Üzgünüm

Ben de aksam kuşumu kaybettim. Dediğiniz gibi kimse tam birsey söyleyemiyor. Ne olduğunu anlamadik eskiden yerinde duramayan o sağlıklı enerjik hali gözümün önünden gitmiyor. Veterinerlerin çoğu takmiyor. Bir tane kus üzerine bir veterinerle görüştüm ilaçlarını şehir dışından yolladı ama gec kaldık. Sizin kaybınız icin de cok üzgünüm. Umarım yeni tedavi metodları geliştirilir de nedensiz ölümlerle karşılaşılmaz bundan sonra.

Cok gecmis olsun ikinize de. Insallah hem ilac, hem veteriner, hem de bakimlari konusunda gelisme gosteririz. Maalesef memlekette kanatlidan anlayan cok az veteriner var.

Cok gecmis olsun ikinize de. Insallah hem ilac, hem veteriner, hem de bakimlari konusunda gelisme gosteririz. Maalesef memlekette kanatlidan anlayan cok az veteriner var.
hepinizden Allah razı olsun.sonuçta benim bir iki çiftim var fakat sizin gibi bu işten kazanç elde edenler de var.iş bu kadara gelmişken veterinerlik bu konuda gelişmeli.en azından üretimhane ile ilgilenen olsa arada ufak kuşlara da çözüm olur.hayvanlara faydası olsun diye ilaç verip ölümlerine sebep olup bilmeden günaha girmeyiz.

hepinizden Allah razı olsun.sonuçta benim bir iki çiftim var fakat sizin gibi bu işten kazanç elde edenler de var.iş bu kadara gelmişken veterinerlik bu konuda gelişmeli.en azından üretimhane ile ilgilenen olsa arada ufak kuşlara da çözüm olur.hayvanlara faydası olsun diye ilaç verip ölümlerine sebep olup bilmeden günaha girmeyiz.
Bizler bircok cozumu yurtdisi kaynakli bulmaya calisiyoruz. Cunku dedigim gibi maalesef bilgisizlikten dolayi burada verdikleri ilacin muhabbet kuslarina yaramadigini farketmiyorlar ya da amaclari sadece para kazanmak.

Geri