Karadeniz Pet

Bu kafesten dişi kuşum nasıl çıkıyor? kafayı yiycem

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar çifthanede bulunan dişi kuşum sürekli kafesin telleri arasından çıkıyor, akıllı yemlik taktim yemligin kabuk haznesi normal yemlik kapağına dayandığı icin, normal yemliği cikarmak zorunda kaldım, bu defa disi kusum oradan disari cikiyor, tekrar akilli yemligi cikariıp normal yem kaplarini taktim, bu defa kafesin tellerinden nasıl cikiyor anlamak elde değil, geliyorum cikmis disarda elime cok da almak istemiyorum ama kafayi yiycem fikri olan var mi?
12D2a5.jpg

Son düzenleme:
Nereden çıktığını biliyor musunuz ? bu arada kafesin tel aralıkları bana büyük gibi geldi. Gizli gizli izleyin bakın nereden çıkıyor kereta :D

Benim ufaklık vardı kafes tellerinin arasından kafasını geçirirdi kalırdı öyle. ancak kafası geçerdi. Aynı kafeste büyüklerin kafası çıkmazdı. Ama kuş fare gibi de değil. Kafasının geçtiği yerden vücudunu da geçirebilsin. ya kafes telleri çok aralıklı ya da birisi sizinle oyun oynuyor =).

Yok ya evde kuşu çıkaracak kimse yok Furkan bey normal yem kaplarını çıkarmıştım oradan çıktığını gördüm,kafes bir yerinde bağlantıdan çıtladı ama oradan Geçme ihtimali yok gibi bu normal kafes aralığından çıkıyor sanırım

Kuşun tünekte bulunduğu yerin hemen ön tarafında.. tel aralıgı cok fazla, orayı biraz daraltın isterseniz.

Nasıl daraltmayın Atılım bey bir kısma öyle bir deneme Yaptım Bağlantı çıtladı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:41 -->-> Daha önceki mesaj 18:23 --

Güncelllldir

Yuvalık kapağı açılabilir , yuvalık kapağını çıkmayacak şekilde bantla Cihan . Kafes telleri arasından da kaçabilir fakat onu denemezler , eğer yuvalık kapağı da işe yaramazsa kapıyı iple bağla. Alışana kadar böyle devam et.

Yaw Aziz hiç sorma kafes kapağının birinde zaten yuvacık vardı diğerinde akıllı yemlik vardı,normal yemlik takılan kabın birini çıkardım oradan çıkmaya Çalışıyor tellerin arasına gövdenin yarısını çıkarıyor Aklım uçtu yani

Son düzenleme:
Çıktığı teli tespit edebilirsen oraya bir tünek yerleştir , zaten tüneklerin fazla verimli olmamış yuva önündeki aynı şekilde kalsın fakat diğeri ondan daha yüksekte olsun bu şekilde üretim hızlanır , hem daha sağlıklı olur kuşlar için.

bence sen direk kafesi degiştir başka kafese al tellerin genelinin aralıgı çok fazla gibi geldi bana kardeş

Yaw bu çifthane yeni kardeş diğer kuşlar uslu bu sarı Dişi ile başım belada

Bide Cihan Bey, bana biraz kızışmaya başlamış gibime geliyor, yanılıyor muyum?

Evet kardeş cere hafiften kahveye Dönüyor ama böyle kafesten kaçarsa erkek ne yapsın:)

Doğru, dişi böyleyse erkek ne yapsın :)

Şimdi dikkatimi çekti,kapak arasındaki teller sanki ayrılmış bu kuş fena muhtemelen oradan çıkıyor bu

Sonuçta bu kuş bir yerlerden çıkıyor arkadaş :D Bulduysanız ne mutlu :)

Buldum bulmasına da hadi oraya akıllı yemlik taktım ne beden varmış yani benzetmesi hoş değilde hadi Kafayı geçirdin yani tüm beden ne cesaret anlamadım,

kapının orasındaki tellerde aralık var ya ordan çıkıyor ya da tellerden bir tanesi kırık bir yerde orayı biliyor ve çıkıyor bence telleri bi kontrol et tek tek. Maşaallah güzelliklere