Karadeniz Pet

Bu kuşlarım en erken ne zaman eş tutarlar?

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Benim sarı kızım ın yanına erkek kuş aldım. Ama sanki erkek kuş disiye gore daha kucuk gibi ama emin degilim. Lakin erkek kus disi kusa yem kusuyor, birbirleri kasiyorlar. Maşallah gayet iyi anlasiyorlar. Haftada 2 kere vitaminli su ve havuclu,yumurta mamasi yapiyorum. Sizce bu kuslatim ilerde es tutar mi? Disi kusumun fotografini onceden buraya yolladigimda 4 aylik demislerdi. Gözünün etrafinda beyaz halkasi var. Disi kusumun kuyrugu ve kanatları kesik olarak almistim. Yavas yavas kuyrugu ve kanatlari da buyuyor. Guzel bir prenses oldu Erkek kus peki kac aylik sizce? Onda beyaz halka olmafigindan daha kucuk gobi ama nilmiyorum birde irkı nedir

Ekli dosyalar

• 20190525_064403.jpg
    20190525_064403.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 47
  • 20190525_064346.jpg
    20190525_064346.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 47
öncelikle hayırlı olsun. bence çok büyük fark yok aralarında. bence anlaşıyorlarsa çiftleşirler ilerde. ama şimdiden haftada iki kere yumurtalı mama bana biraz fazla geldi. yağlanırlar ilerde. yağlanan kuş ise çiftleşse bile yumurta yapamaz. bence beslenmeyi çok da abartmamak lazım.

öncelikle hayırlı olsun. bence çok büyük fark yok aralarında. bence anlaşıyorlarsa çiftleşirler ilerde. ama şimdiden haftada iki kere yumurtalı mama bana biraz fazla geldi. yağlanırlar ilerde. yağlanan kuş ise çiftleşse bile yumurta yapamaz. bence beslenmeyi çok da abartmamak lazım.
Anladim. Ama ben genelde tum kuslarima haftada 2 kere mama veririm. Yaglida degiller..

Yumurta mamasını ayda 1 kere verin şimdilik, 1 yaşında bile değiller zaten sabredin mamayı abartmayın

Yumurta mamasını ayda 1 kere verin şimdilik, 1 yaşında bile değiller zaten sabredin mamayı abartmayın
Ben zaten hemen yavru almak istemiyorum. O yuzden buraya yazdim. Ne zaman es tutarlar, yada es tutabilirler mi diye? Tamam ayda 1 veririm sorun degil. Bende 1 cift de damizlik var, yumurtali. Onlara haftada 2 kere veriyorum. Yavrular cikinca gunluk taze hergun veriyorum. Bu normal mi peki?

Yavrusu olan kuşlara hergün taze mama verebilirsin, sıkıntı olmaz. Yavrusuz olanlara da haftada 1 vermen yeterli. Kuşların daha eş tutacak seviyeye gelmemiş, eşe atacağın zaman ayırma yöntemi ile deneme yapabilirsin. Ayırma yöntemini internetten izleyerek fikir alabilirsin.

Geri