Karadeniz Pet

bu kuşu almaya niyetliyim yorumlarınızı bekliyorum

Enes YLKSN

Emektar Üye
Merhaba arkadaşlar bu jumboyu almaya niyetliyim. Ama kuş hakkında çok bilgim yok onun için yorum ve yardınızı bekliyorum

bu kuşu başka bir paylaşımda gördüm yaşını sordum söylemedi bir kaç kişi daha sordu söylemiyor. kuş güzel ama yaşlı ise hiç bir işe yaramaz. bileziği varsa ve 2012-2013 işe düşünmeden alın 125 tl istiyordu ama bilezik yoksa hiç yanaşmayın derim.

Aynen bende görmüştüm bende almayı düşünmüştüm. Sonra nedense vazgeçtim. Sebebi yok unuttum galiba :) Çok güzel erkek bileziği var sanırım yaşı ve daha önce yavrusu alınmış mı öğrenmek lazım. Alırsanız hayrını görün.

Daha önce yavru alınmış bileziği yok kulun yaşı 3 ,

ben bileziksiz kuşa yaş konusunda güvenmiyorum çünkü bu kuşlar genelde değerli olduğundan bileziklenir. ama yaşlanınca sahipleri yaşı belli olmasın diye keser. bence tüm detayları öğrenin. bana göre alınmaması gereken bir kuş.

ekrem bey satıyordu bu kusu...yasını tam ögrenin 1,2yasinda ise hic kacırmayın derim...fiyatta kusa göre normaldir..

3 yaşta çok değil aslında becerilebilirse 2 - 3 ağız yavru alınabilir ama zor iş jumbo eş beğenmez eşleşir yumurtaya yatmaz yatar yavruya bakmaz uğraşmak lazım.

o kuş en az 4 yaşında
ayağında turuncu bilezik var muhtemelen alman bilezikli

o kuş en az 4 yaşında
ayağında turuncu bilezik var muhtemelen alman bilezikli

işte bilezikli ama satarken yaş bilgisi vermiyor ve bileziksiz demiş. büyük ihtimal yaşlı diye kesildi bileklik. yavru olmadıkça bileziksiz kuş almam sonuçta normal kuşun 5 katı para veriyoruz en az. bu işi yapanlarda kusura bakmasın 0,90 kuruşluk bilezik takıversinler kuşlara.

bu kuş en az 5 yaşında bence kanat yapısı ve gerdanına bakarsanız anlayacaksınız kuş kanat üzerindeki tülekler kanadını asmış genellikler bunlar 4 yaşını geçtikten sonra oluyor

Zaten oo disiyle ciftlesemez istese bile alma bence

İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim arkadaşlar, şimdi. 2012 bilezikli Jumbo aldim eve dönüyorum. Mutluyum, ;);) saygılar

Geri