Karadeniz Pet

bunlarda aşkabat kuşlari

• Konbuyu başlatan matrax52
  • Başlangıç tarihi
M

matrax52

Guest
Arkadaslar merhaba ismim murat işim gereği türkmenistan aşkabatta bulunuyorum birgün gezerken pazarda satılık mubısler gordum ve bir erkek bir disi kus aldim sonrada kendi imkanlarimla bu kafesi yaptim 100x50x60 ebatlarinda kuslar 1 aydir bende yavru almayi düşünüyorum ama pekte olacak gibi degil bazen yem yuzunden kavga ediyolar disi kus erkegi fazla yaklastirmiyor genel olarak uyumlular ama ne zaman çiftleşir bekliyorum bu arada turu nedir bilmiyorum bilen varsa soylerse sevinirim herkese iyi forumlar

Kuslarim

kafesim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Santiye imkanlarını iyi kullanmissin. Kafes guzel olmus. Polimekste mi calisiyorsun?

erkek dişiden sanki daha küçük gibi dişide kızışmış erkek küçük oldugundan olabilir biraz nijer karıştır yemlerine ve bekle bence

Santiye imkanlarını iyi kullanmissin. Kafes guzel olmus. Polimekste mi calisiyorsun?

Evet polimekste calisiyorum kaldigim kampta bahce calismasi vardi artan malzemeyle kafesi yaptim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:52 -->-> Daha önceki mesaj 11:41 --

erkek dişiden sanki daha küçük gibi dişide kızışmış erkek küçük oldugundan olabilir biraz nijer karıştır yemlerine ve bekle bence

Hangisi büyük bilmiyorum tecrubeli değilim muhabbet kuslarinda saticidan yetiskin cift istedim bunlari verdi yemler karisik yem icinde nijerde var galiba çekirdek gibi siyah olanlar birde vitamin diye beyaz bisey var ondan veriyom erkek yemiyoda disi seviyor o vitamini ayrica marulda veriyorum onceleri erkek daha iriydi kuslari salinca baktim hic ucamiyor dusuyor sonra saldikca biraz zayifladi simdi baya ucuyor cok fazla kavga etmiyolar ama es oldularmi olmadilarmi anlamadim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:25 -->-> Daha önceki mesaj 11:52 --

Cinslerini bilen yokmu arkadaslar

kuşların çok sağlıklı görünüyor renkleri çok canlı

kuşların bomba,kafesine ise bayıldım,kuşlarını biraz ayır ondan sonra kendine gelir onlar

kuşların çok sağlıklı görünüyor renkleri çok canlı

Teşekkürler renkleri benimde hosuma gidiyor aldiktan sonra biraz daha guzellestiler biraz tuy döktüler daha canli oldular esktra bisey vermiyorum karisik yem marul birde beyaz bisey verdiler vitamin diye onlari yiyolar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:00 -->-> Daha önceki mesaj 00:57 --

kuşların bomba,kafesine ise bayıldım,kuşlarını biraz ayır ondan sonra kendine gelir onlar

Tesekkurler Ayirmayi dusundum ama yeni geldiler biraz bekleyeyim dedim 1 ay oldu oncesine gore daha uyumlular simdi ama es tutup yavru alabilirmiyim bilmiyorum ilk once ele falan geliyolardi simdi kaciyolar cift olduklari icin galiba birde cinsi nedir bilginiz varmi

Teşekkürler renkleri benimde hosuma gidiyor aldiktan sonra biraz daha guzellestiler biraz tuy döktüler daha canli oldular esktra bisey vermiyorum karisik yem marul birde beyaz bisey verdiler vitamin diye onlari yiyolar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:00 -->-> Daha önceki mesaj 00:57 --

Tesekkurler Ayirmayi dusundum ama yeni geldiler biraz bekleyeyim dedim 1 ay oldu oncesine gore daha uyumlular simdi ama es tutup yavru alabilirmiyim bilmiyorum ilk once ele falan geliyolardi simdi kaciyolar cift olduklari icin galiba birde cinsi nedir bilginiz varmi

Elinizden korkmasinin sebebi birseyi bilmemeniz muhabbet kuslari elle tutulmayi sevmezler elinizle tutuyorsaniz tutmayin kafes cok guzel olmus elinize saglik :)

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Elinizden korkmasinin sebebi birseyi bilmemeniz muhabbet kuslari elle tutulmayi sevmezler elinizle tutuyorsaniz tutmayin kafes cok guzel olmus elinize saglik :)

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Elime geliyor derken avuclamiyorum ilk basta elimi uzatinca ustune cikar dururdu kacmazdi simdi ise kaciyor dedigim gibi bir aydir beraberler ve ben onlara karismiyom yem temizlik disinda ondan insandan biraz uzaklastilar galiba

Elime geliyor derken avuclamiyorum ilk basta elimi uzatinca ustune cikar dururdu kacmazdi simdi ise kaciyor dedigim gibi bir aydir beraberler ve ben onlara karismiyom yem temizlik disinda ondan insandan biraz uzaklastilar galiba

Anladım sorun sizden kaynaklanmıyor aralarında bir şey olmuş olabilir ve bunda sizi suçluyor olabilirler

hocam benım bıldıgım kadarıyla cıftlesmelerını ıstıyorsan oyuncakları felan cıkartman lazım ve anlasamıyorlarsa bıraz ayır

kuşlar güzel de. Ben kafese resmen bittim talibim kafese :) Emeğe saygı süpersin abi ya döktürmüşsün

Kafese biraz emek verdik tabi yine tam istedigim gibi olmadi sonucta marangoz atolyemiz yok ama her detayi dusundum bu sekilde kuslar icinde cok mutlu

kuşlarınıza maşaallah...güzel kuşlar...inşaallah eşleşirler ama bu muhabbet kuşlarının dişileri çok nazlı oluyorlar öyle kolay kolay eş tutmuyorlar...ALLAH kolaylık versin...eğer erkek bir korkarsa kolay kolay yanına yaklaşamaz...nerden mi biliyorum...kendi kuşlarımdan ...erkeğe kendi cüssesinden küçük bir dişi almak zorunda kaldım bakalım buna yanaşabilecekmi...yanaşamazsa erkeği değiştirecem :) neyse...kafes de çok gzel olmuş...eline sağlık,kolay gelsin...

hocam benım bıldıgım kadarıyla cıftlesmelerını ıstıyorsan oyuncakları felan cıkartman lazım ve anlasamıyorlarsa bıraz ayır

Icinde oyuncak yok tunekler ve bir merdiven var zaten en sevdikleri sey merdiveni kemirmek son uc gundur disi erkege daha cok yaklasiyor hatta kovaliyor erkek gibi hareketler yapiyor bazen kisada olsa opusuyolar o nedenle ayirmamaya karar verdim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:10 -->-> Daha önceki mesaj 15:07 --

kuşlarınıza maşaallah...güzel kuşlar...inşaallah eşleşirler ama bu muhabbet kuşlarının dişileri çok nazlı oluyorlar öyle kolay kolay eş tutmuyorlar...ALLAH kolaylık versin...eğer erkek bir korkarsa kolay kolay yanına yaklaşamaz...nerden mi biliyorum...kendi kuşlarımdan ...erkeğe kendi cüssesinden küçük bir dişi almak zorunda kaldım bakalım buna yanaşabilecekmi...yanaşamazsa erkeği değiştirecem :) neyse...kafes de çok gzel olmuş...eline sağlık,kolay gelsin...

Valla biraz daha beklemeyi dusunuyorum sanki yavas yavas alisiyolar kavgalar azaldi hatta opusuyolar disi bazen erkek gibi hareketler yapiyor birbirlerine yanasiyolar sadece yem yerken ufak tefek kavga oluyor ilk geldigi zamana gore bayagi uyumlular

Icinde oyuncak yok tunekler ve bir merdiven var zaten en sevdikleri sey merdiveni kemirmek son uc gundur disi erkege daha cok yaklasiyor hatta kovaliyor erkek gibi hareketler yapiyor bazen kisada olsa opusuyolar o nedenle ayirmamaya karar verdim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:10 -->-> Daha önceki mesaj 15:07 --

Valla biraz daha beklemeyi dusunuyorum sanki yavas yavas alisiyolar kavgalar azaldi hatta opusuyolar disi bazen erkek gibi hareketler yapiyor birbirlerine yanasiyolar sadece yem yerken ufak tefek kavga oluyor ilk geldigi zamana gore bayagi uyumlular

hayırlısı hocam ınsallah yavru alırsın

Disi kusun birkaç gundur kanatlari ve kuyrugu asagi dusuk gibi yumurta olabilirmi acaba yalniz yuvaliga hic bakmiyor

Çekoslavak gibi ırkları.imiside kızışmiş yakinda yumurtlarlar.hayırlısi olsun

Çekoslavak gibi ırkları.imiside kızışmiş yakinda yumurtlarlar.hayırlısi olsun

Genel olarak yerli diyor forumdaki arkadaslar burada farkli bir kus turu bulmak imkansiz gibi genelde tum kuslar bunlara benziyor sadece renkleri farklı cins olarak askabatta farkli kuslar yok gibi.

Moderatör tarafında düzenlendi: