Karadeniz Pet

Çam Ağacı ile olan İmtihanları :)

safak0

Meraklı Üye
Elimden geldigince farkli agaclari bulup bunlara ayirdigim bir odam var oraya getirip koyuyorum bazen sadece konmalari icin agac dalida ekiyorun oyle saksiya git gide odada bol yesilliki bol konabilecekleri ucup oynayabilecekleri yer ayarlamaya calisiyorum sadece ikisine bakiyorum baska almadim dusunmuyorumda baska almayi yakinda ciflestiklerinide gorusuruz insallah :)

Bunlar dal mı yoksa saksılı mı ?
Şu yüzden soruyorum, bunlar ağaçlardan koparılan dallarsa (ki sokaktaki ağaçtan dal koparmamamız gerekir şahs fikrim) bir süre sonra canlılığını yitireceği için böcek, kurt vb. üretmezler mi?

Sagdaki dal hocam ormana of road için gittigimiz zamanlarda yerde büyük bi dal görmüsdüm alsam nasıl olur dedim biraz kısaltıp dalı saksıya ektim yine oyle dik durması için sadece soldaki ise köküyle aldığım bir şey buraya getirip saksıya ektim hemen sanırım 3-4 ayda oldu diger dalı ise getireli 7-8 ay kadar olmuşdur geldiğindede cansızdı zaten şu ana kadar bir sorun görmedim hocam. Muhabbet Kuşlarının Çam Ağaçlarınıda sevdiğini öğrenince konlari oynamalari için böyle birşey yaptim. Yılbası çamı gibi satılan ağaçlar var onlardanda alıcam ama kararsız kalmişdim konacaklari pek yeri olmuyor onların yinede bugun yarın alıcam.