petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çam Ağacından Tünek Olur Mu?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa Murat KARACAKAYA tarafından 29 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar, çam ağacından kendim tünek yapıyorum. Ağaç kurumuş. 2x2 cm olacak şekilde kesip yontarak yuvarlak hale getirdim. Ancak yapmaya başladıktan sonra çam ağacından tüneğin muhabbet kuşları için zehirli, zararlı olduğunu okudum bazı sitelerde. Sanırım soyulmamış çam dalının reçinesi olma ihtimaline istinaden diyorlar. Zira yuvalıkların çam ağacından olması öneriliyor. Gerçekten çam ağacı tünek zararlı mıdır? Bir de kuş için yuvarlak olması mı daha iyi, yoksa köşeli şekilde mi daha iyi olur.

2. Nilgün BULUT

Cam agaci dallari recinelidir.ve zararlidir.kemirecegi icin.ben onermem sahsen

3. BARAN

BARAN Guest

kurumuş çam ağacı dalı ise (Reçinesiz) olur hocam çokta güzel ....

4. Hüseyin AKBULUT

Zeytin dalı kullan yuvarlak olsun

5. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    Çam ağacı dalını olduğu gibi taksam haklısınız ama, başka birşey için kullanılmak üzere 2x15 cm boyutlarındaki ağacı 2x2 keserek yaptım. Bu halde reçine olmaması lazım. Haksız mıyım?

6. Hüseyin AKBULUT

Biz söyleyelim ama sonuçta çam. Kemirirler sert ağaç kıymık ayağına batar bişey olur. Yine de sen bilirsin

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. cam ağacı tünek