Karadeniz Pet

Çatlak yumurta

Hulyailhn

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Kuşlarımın ilk kuluçkası. İlk yumrtayı 17 Şubat günü yumurtladı. Bi kaç gündür erkek kuşu arada bir yanından ayırıyordum. Çünkü yumurtaları kıskanıp yuvalıkta dağıtıyordu. Ama dişi kuşu beslemesi için tekrar yanına koyuyordum. Dün evde olmadığım için kontrol edemedim. Bu sabah yine baktığımda erkek kuşu yumurtaların üzerinde buldum ve ayırdım. Yumurtaların biri çatlamıştı acaba yavru mu çatlatmış yoksa erkek kuşum yüzünden mi oldu? Yavrunun ölmüş olabileceğinden endişe ediyorum çünkü yumrtalarımızın hepsi doluydu.
3eb5c77d50cee39473128744726c475c.jpg
5172988c6e5d81e016563fab5490da1b.jpg

Venus E3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok fazla müdahale ederek erkeği strese sokmuşsunuz bu kadarına gerek yok çatlayan yumurtaları atabilirsiniz yavru Çıkmaz..

Çok fazla müdahale ederek erkeği strese sokmuşsunuz bu kadarına gerek yok çatlayan yumurtaları atabilirsiniz yavru Çıkmaz..
Müdahale etmedim erkek kuşum kuluçkada yatan dişiye karşı sürekli çiftleşme eğilimi gösteriyor

Müdahale etmedim erkek kuşum kuluçkada yatan dişiye karşı sürekli çiftleşme eğilimi gösteriyor

Erkeğe elma yedirin kızgınlığını alır.. Kuluçka döneminde mama vermeyin kızıştırıcı tohum vitamin vs vermeyin. Yavrular çıkınca sadece günlük mama verebilirsiniz.