Karadeniz Pet

Cere rengi neden bu renk?

Arc

Yeni Üye
Arkadaşlar dişi kuşum bir buçuk yaşında yeni doğduğunda resimdeki haldeydi cere rengi ama 9 aylıktan sonra koyu kahverengi oldu sonra yanına erkek kuş aldım ve ilk geldiklerinde çiftleşme de oldu ama yavru olmadı ve bir ay kadar sonra ceresi bu hale döndü ve tekrardan kahverengi olmadı kuşlar anlaşıyor ama çiftleşme de olmuyor o zamandan beri, anlaşıyorlar birbirlerini kaşıyorlar ama o kadar.Acaba dişi diye benim yanılmış olma ihtimalim nedir? Değilse hormonal bir sıkıntı olabilir mi?

Ekli dosyalar

• IMG-20171022-WA0000.jpg
    IMG-20171022-WA0000.jpg
    121 KB · Görüntüleme: 51
  • DSC_0854.JPG
    DSC_0854.JPG
    3.1 MB · Görüntüleme: 43
Yeşil renkli erkek
Mavi renkli dişi

Yeşil renkli erkek
Mavi renkli dişi
Cinsiyetlerini biliyorum aslında ondan yana sıkıntı yok bir an dişi için yanılıyor olabilirmiyim dedim sorun hastalık olabilir mi dişi de sadece bir ay kadar koyu kahverengi olarak kaldı geri kalan zamanlar da hep böle Nijer de verdim kızgınlaşsın diye ama işe yaramadı çiftleşme falan da olmuyor sıkıntı ne çözemedim

cinsiyetleri doğru. dişilerin burnu bazen kahverengi oluyor. bu üreme hormonlarının tavan yaptığı zaman :D sonradan eski haline dönüyor. normal bişey bu. hep kahverengi kalsa o zaman hastalıktan söz edilebilir. beyaz cereliyken de çiftleşip yumurtlayabilir. ille de kahverengi olucak diye bişey yok. ilk çiftleşmelerde yumurta olmayabilir, olursa boş çıkabilir. bunlar acemilikten dolayı normal. kuşlar ne kadardır kafeste bilmiyorum ama biraz serbest bırakın. rahat rahat uçsunlar takılsınlar.forma girsinler. sonra tekrar çiftleştirme için kafese koyabilirsiniz. havalar serinlediği için de üreme isteğinde azalma olabilir.

Geri