Karadeniz Pet

Cere rengi?

a.cakir

Yeni Üye
Herkese iyi pazarlar. Merak ettiğim bir konu var. Kuşlarda cere rengi zamanla değişebilir mi? Değişmesi normal mi? Çünkü 1-2 gündür farkettim 5,5-6 aylık dişi kuşumun cere rengi buz mavisinden yer yer kahverengine doğru dönmeye başladı? Eğer normal değilse hastalık olabilir mi?

Herkese iyi pazarlar. Merak ettiğim bir konu var. Kuşlarda cere rengi zamanla değişebilir mi? Değişmesi normal mi? Çünkü 1-2 gündür farkettim 5,5-6 aylık dişi kuşumun cere rengi buz mavisinden yer yer kahverengine doğru dönmeye başladı? Eğer normal değilse hastalık olabilir mi?
kuşunuz kızışmaya girdikçe kahverengilik artacak koyu bir hal alacak. bu durum normal.

Hastalık değil normal bir durum. Dişiler kızışdıkça cere rengi koyulaşır.
Not: Konu başlıklarında tamamen büyük harf kullanmayınız.

Hastalık değil normal bir durum. Dişiler kızışdıkça cere rengi koyulaşır.
Not: Konu başlıklarında tamamen büyük harf kullanmayınız.

Kusura bakmayın dikkat etmemişim büyük harfe. Kızışma için henüz erken değilmi? Kuş daha 6 aylık bile olmadı da. Birde kızışan dişi kuşun yanına erkek kuş koymaz isem bir sorun olur mu? Çünkü şuan elimde 2 aylık bir erkek yavru var. İkisini eş yapmak istiyorum ancak aynı kafese koymak için erkeğin büyümesini bekliyorum en az 6-7 aylık falan olsun istiyorum. O zaman aynı kafese koyucam. Yani düşüncem bu. O zamana kadar Dişi yalnız kalsa sorun olurmu dişi için?

Gayet normal bende de var 6aylik yeni oldu kizismisti ama ciftlesmedi erkekle simdi tekrar acildi rengi sutlu kahveye dondu

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kusura bakmayın dikkat etmemişim büyük harfe. Kızışma için henüz erken değilmi? Kuş daha 6 aylık bile olmadı da. Birde kızışan dişi kuşun yanına erkek kuş koymaz isem bir sorun olur mu? Çünkü şuan elimde 2 aylık bir erkek yavru var. İkisini eş yapmak istiyorum ancak aynı kafese koymak için erkeğin büyümesini bekliyorum en az 6-7 aylık falan olsun istiyorum. O zaman aynı kafese koyucam. Yani düşüncem bu. O zamana kadar Dişi yalnız kalsa sorun olurmu dişi için?
Muhabbetler genelde 6-7 ay civarı ergenliğe girerler. Yani yaş olarak uygun kuşunuz.Dişinin yanlız olması bir sorun olmaz. Erkek kuş büyüyene kadar ayrı olmaları en doğrusu.

Geri