Karadeniz Pet

çift hakkındaki yorumlarınız yaşları ırkları sorunları ..

ali yapılıcan

Yeni Üye
yaklaşık iki ay önce beyaz olan kuşu erkek diye satmışlardı..daha yavru olduğu için çok belli değildi kuşun rengi hareketlerini çok beğendim aldım..sonrasında forumda resmini ekledim sağolsun bir arkadaş dişi olduğu söyledi..daha sonra bursada fuar vardı fuardada izmirli bir abimizden turkuaz renklı olan erkek kuşu dayanamayıp aldım :)yanlız fuarda aldığım kafese ilk attığımda kendini acayip şekilde savurdu kanat kıvrımı açıldı epey kanadı hemen veteriner buldum acele.yara temizledi kemik gözüktü teramicinle tedaviye devam ettik su aralar geçti gibi fakat uçamıyor zorluyor kanat tam açamıyor.fazla zorlarsa kanama olabiliyor..
sorularım:
erkek kuşun yaşı cinsi ?
şuan uçamadığı için yağlanma oldu ne yapabilirim?
kanat açılması daha sonrasında olur mu?(tek kanadını açamıyor)
erkek bazen çift ayakla uyuyor,kuyruk yukarı aşağı sallıyor bazende tünekte yan duruyor??
dişi kuşum daha tahminen 6 aylık iyi anlaşıyorlar yuvalık koyayım mı?
dişi kuş sürekli erkeğin kuyruğunu gagalıyor ayağıyla tutup çekip gagalıyor
uçtuğu zamanda dişi erkeği üstüne konmaya çalışıyor..nedendir ??
dişinin kızışması kaç aylıkken olabilir?
erkeğin yaşı çok büyük ise(4-5) çiftleşme olabilir mi??
ilginiz için çok teşekkür ederim.umarım fazla uzun olmamıştır bunlar gerçekten kafama takılan sorular onların sağlıklı ve mutlu olması beni ve ailemi de mutlu ediyor..
v52c2.jpg

v52dd.jpg

v52fw.jpg
[/IMG]
v52gz.jpg

Son düzenleme:
resimdeki kuş için mi sana bu dişi dediler :D

arkadaşım beni yanlış anlama ama bu albino sınıfına girer ve 13-15 aylık olana dek cere rengi zaman zaman değişir tam cinsiyet tayini yapmak nadir insanlar tarafından kolaylıkla yapılabilinir ''bence'' kuşun erkek ve 8 aylıktan biraz büyük yerinde olsam salması olan bir petshopa birakırdım kendisi eş tuttuğunda eşiyle beraber alır eve getirirdim. kesin ve temiz çözüm zaten kızışmış bi haftaya eş tutar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mavi kuş şahane hocam, yanına güzel bir dişi bulabilirseniz çok güzel yavrular alırsınız.

albinolarda gözler kırmızı diye biliyorum yanılıyorsam arkadaşlar yardımcı olsunlar ..tamamı beyaz değil kuyruk üstünde turkuaz var bizim kızın:))

albinolarda gözler kırmızı diye biliyorum yanılıyorsam arkadaşlar yardımcı olsunlar ..tamamı beyaz değil kuyruk üstünde turkuaz var bizim kızın:))

sizin kuşunuz albino sınıfında değil parçalı yerli bir kuş ve %99 dişi. evet albino olsaydı mavi olmazdı ceresi pembe olurdu ama zaten cere de pembe değil. kuş dişi ve kızışmamış. ama erkek kuş dişiden daha vasıflı bir kuş. maşallahı var. umarım bi an önce iyileşir.

sizin kuşunuz albino sınıfında değil parçalı yerli bir kuş ve %99 dişi. evet albino olsaydı mavi olmazdı ceresi pembe olurdu ama zaten cere de pembe değil. kuş dişi ve kızışmamış. ama erkek kuş dişiden daha vasıflı bir kuş. maşallahı var. umarım bi an önce iyileşir.

ercan erkeğin renkleri ne kadar oturaklı dimi

burdaki çok vasıflı arkadaşlardan bazıları benim kuşumada erkek demişlerdi ama erkek kuşla eşleşti yuvanın içini ayarlıyo yakında yumurtlaycak sen en iyisi bekle bakarsın gerçekten dişi çıkar cümnetten iyi geceler :cool:

Geri