petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cift kuslarimiz hakkinda ???

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ismail025 tarafından 10 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. ismail025

ismail025 Guest

Arkadaslar cift kuslarimizi alalim 3-4 ay oldu.

1. Kuslarimiz kafesten cikinca hic geri girmiyorlar cok ugrasiyoruz neden?

2. Cift kuslarimiz bize alirsirlarmi yani elimize gelirler mi? Ne yapmamiz lazim?

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    Cift kuslar birbirlerine ilgi duyarlar insala olan ilgileri azalir , kafesleri goremicekleri alcak biryerlerdemi ?

3. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Edit; Reklam nedeni ile mesaj silinmiş ve tarafımca düzeltilmiştir.
    Kullanıcı 1 hafta uzaklaştırılmıştır, devam edildiği taktirde süresiz uzaklaştırılacaktır.

Tevfik AKTUNÇ

4. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Çift kuşları salmamanız gerekiyor eğer yavru almak istiyorsanız. Zaten insana alışık olmayan kuşlar güvensizlikten en tepede ne varsa ona konuyorlar sen kovalamassan bir hafta girmezler kafeslerine. Çift kuşlar dediğim gibi insana çok zor alışır. Ha birisi insana alışıksa diğeri de çok kolay alışır.

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Eğer amacınız yavru almaksa, kuşları salmak doğru bir davranış olmayacaktır. Bunun dışında ben şöyle bir taktik uyguladım. Işığı kapatıp, kafesin içinden parmağımla alıp kafesin üzerine koydum ve ışığı açtım. Hatta ilk etapta kafesin üzerine değil de kapısının önüne, kapısının yakınına bıraktım. Birkaç denemeden sonra kafesin üzerinden içeri girdiğini gördüm. Sonraki aşama kafesin yanına yanaştıracağınız bir sandalye üzerine kuşu bırakmak olacaktır. Kafese girmeyi öğrendiklerinde korkmayın. Acıkınca susayınca yolu kendileri bulacaklardır.
    Selamlar..

Sayfayı Paylaş