Karadeniz Pet

çift muhabbet kuşlarım hakkında

kaanmavış

Meraklı Üye
Herkese merhaba bende 1çift muhabbet kuşu var yaşlar 1,5 2 civari anlaşan yemleşen kuşlar 7 8 aydır bekliyorum ama bi şey yok dişi kızgın erkek kızgın yuvalığa fln girip çıkıyolar sizce napmalıyım yani mama yaptım ama yemediler başka önerileriniz varmı çifleşmeleri için?

Kuşlar mama yediler diye çiftleşmezler. Uygun ortamda çitleşirler. Çok girilmeyen bir odaya al kuşları rahatsızlık duymasınlar. Gerekirse ayrı kafeslerde tut 3-4 hafta birbirlerini görmesinler. Sonra tekrar eşe atarsın. Salama kuşları, oynama, oyuncak varsa çıkart kafesten. Günde 1 defa yem ve su tazele yeter. Yuvalık takılı olsun.

peki hangi kuş yuvalıklı kafeste dursun birde sularına vitamin koyuyorum onu her zaman mı koyayım yoksa ara ara mı

Evde tek cift besleyen ve heleki petshoptan alinmissa kuslar cok sansli olmaniz gerek benim izlenimimi soylemem gerekirse yavruyken alinip berabet buyuyen kuslar daha kolay es tutup ciftlesiyorlar bunun nedeni aldiginiz disi kusun guvende hissetmemesi kendini cok cins oluyorlar yabani ama sizle buyuyenler hic takmiyorlar cnki size guveniyorlar insallah en kisa zamanda yavru alirsiniz :)

Geri