petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

çift muhabbet kuşlarım hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kaanmavış tarafından 14 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. kaanmavış

kaanmavış New Member

Beğenileri:
    0
    Herkese merhaba bende 1çift muhabbet kuşu var yaşlar 1,5 2 civari anlaşan yemleşen kuşlar 7 8 aydır bekliyorum ama bi şey yok dişi kızgın erkek kızgın yuvalığa fln girip çıkıyolar sizce napmalıyım yani mama yaptım ama yemediler başka önerileriniz varmı çifleşmeleri için?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kuşlar mama yediler diye çiftleşmezler. Uygun ortamda çitleşirler. Çok girilmeyen bir odaya al kuşları rahatsızlık duymasınlar. Gerekirse ayrı kafeslerde tut 3-4 hafta birbirlerini görmesinler. Sonra tekrar eşe atarsın. Salama kuşları, oynama, oyuncak varsa çıkart kafesten. Günde 1 defa yem ve su tazele yeter. Yuvalık takılı olsun.

3. kaanmavış

kaanmavış New Member

Beğenileri:
    0
    peki hangi kuş yuvalıklı kafeste dursun birde sularına vitamin koyuyorum onu her zaman mı koyayım yoksa ara ara mı

4. Sefa GÖKÇE

Beğenileri:
    2
    vitamini haftada bir verebilirsin erkek yuıvalık takılı kafeste kalsın

5. kaanmavış

kaanmavış New Member

Beğenileri:
    0
    tamam saolasın

6. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    209
    Evde tek cift besleyen ve heleki petshoptan alinmissa kuslar cok sansli olmaniz gerek benim izlenimimi soylemem gerekirse yavruyken alinip berabet buyuyen kuslar daha kolay es tutup ciftlesiyorlar bunun nedeni aldiginiz disi kusun guvende hissetmemesi kendini cok cins oluyorlar yabani ama sizle buyuyenler hic takmiyorlar cnki size guveniyorlar insallah en kisa zamanda yavru alirsiniz :)

Sayfayı Paylaş