Karadeniz Pet

Çift muhabbet kuşu nasıl alıştırılır?

a_Kadir

Yeni Üye
Merhabalar bugün bir çift muhabbet kuşu hediye geldi tarafıma ikiside minimum 7-8 aylıklar dişi olan çok kızgın ve sürekli kabarık yuvaliga girip çıkıyor erkek olan ise parmağımı uzattigim anda benden kaçıyor bu kuşlari nasıl kendime alistirabilirim?

Erkek olandami alismaz tek isteğim benden kaçmasın yeter.
Alışması imkansız değildir elbet ama zor olabilir. Hele yetişkin oldukları için daha da uzun sürebilir. Benim de çift kuşum var ve hatta ikisi de dişi ama kafes içinde gereken eğitimi verdiğinde zorluk yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Uzun sürse de alışmaları imkansız değil.

Erkek olandami alismaz tek isteğim benden kaçmasın yeter.
Yine de zor kolay kolay alışacaklarını zannetmiyorum.
Alışması imkansız değildir elbet ama zor olabilir. Hele yetişkin oldukları için daha da uzun sürebilir. Benim de çift kuşum var ve hatta ikisi de dişi ama kafes içinde gereken eğitimi verdiğinde zorluk yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Uzun sürse de alışmaları imkansız değil.

Peki teşekkürler bir sorum daha olcaktı dişi olan kuş hep yuvalikta sürekli kabarık bir şekilde geziyor ve çok sinirli acaba yumurtlama ihtimalimi var?
Tam bilmiyorum ama dişi kuşlar genellikle yumurtlama, kızgınlık dönemlerinde sinirli ve agresif olabilirler. Fazla üretim konularından anlamıyorum bilen biri yardımcı olur ise daha iyi olur.

Geri