Karadeniz Pet

Çift muhabbet kuşu

Tamamdır teşekkür ederim 20 günün sonunda mutlaka birbirlerine yem kusma öpüşme gibi şeyler görebilir miyim rahatsız etmezsem kuşları veya çiftleşme olasılıkları yüksek midir
Kimse söyleyemez ki sana evet, hayır. Gözlemleyeceksin, her kuş farklı. Belki 10 gün sonra çiflteşirler, belki 1 hafta.

Yani en iyisi hangisiyle onu almak daha doğru olur tabiki bana almam gereken kafesin fotoğrafını atabilir misiniz çünkü gerçekten yumurta almak istiyorum
Almanız gereken kafes diye bir tabir yok. Kuşların içinde kanat çırpabileceği kadar büyük olsa yeter. Ben şu an 45*35 kafes kullanıyorum, yakında 60*40 alacağım. 45*35 kafeste gayet sağlıklı bir şekilde üretim yapabiliyorum ama.

Almanız gereken kafes diye bir tabir yok. Kuşların içinde kanat çırpabileceği kadar büyük olsa yeter. Ben şu an 45*35 kafes kullanıyorum, yakında 60*40 alacağım. 45*35 kafeste gayet sağlıklı bir şekilde üretim yapabiliyorum ama.
Yanlış hatırlamıyosam galiba şuanda erkeğin bulunduğu kafesde 45*35 kuşlarımı birleştirtikten sonra hal ve hareketlerine göre rahat edip etmediklerini gözlemledikten sonra kafes değişikliğine gitsem kuşlar açısından bir sıkıntı yaratır mı

Yanlış hatırlamıyosam galiba şuanda erkeğin bulunduğu kafesde 45*35 kuşlarımı birleştirtikten sonra hal ve hareketlerine göre rahat edip etmediklerini gözlemledikten sonra kafes değişikliğine gitsem kuşlar açısından bir sıkıntı yaratır mı
Kuştan kuşa değişir. Bazı kuşlar iplemez, bazı kuşlar sıkıntı çıkarır.

Arkadaşlar çift kuşum şuanda ayrı ayrı kafesteler fakat salonda duruyolar salonda biraz soğuk ve televizyon açık oluyo geceleri ışıkta açık oluyo odama aldım kuşlarımı rahat bir ortam yaratmaya çalışıyorum onlara doğru mu yaptım sizce

Arkadaşlar çift kuşum şuanda ayrı ayrı kafesteler fakat salonda duruyolar salonda biraz soğuk ve televizyon açık oluyo geceleri ışıkta açık oluyo odama aldım kuşlarımı rahat bir ortam yaratmaya çalışıyorum onlara doğru mu yaptım sizce
Evet. Daha önce de dedim sanırım böylesi en sağlıklısı diye.

Arkadaşlar muhabbet kuşlarım için oda sıcaklığını nerden ölçebilirim tavsiye verebilicek var mı

Arkadaşlar muhabbet kuşlarım için oda sıcaklığını nerden ölçebilirim tavsiye verebilicek var mı
Kanka sen takıntı yapmışsın bu konuyu termometre falan var ama üretici değilsin kafana çok takıp herşeyi bozarsin kendi hallerine bırak herşey hallolur

room temperature diye bir uygulama var. ne kadar doğru onu bilmiyorum ama içerinin kaç derece oldugunu gösteriyor.
Screenshot_20210214-215450_Room Temperature.jpg

Arkadaşlarım dişi kuşumun dışkısı biraz sıvı şeklinde ne olabilir bilgi verir msinşz

Geri