Karadeniz Pet

Çift muhabbetim uyumlu mu?

selas

Yeni Üye
Bazı ustalar bakınca çiftlerin uyumunu anlıyorlar. Ustadlar benim kuşlarıma bir bakar mı? Benim çocuklar tünek de öyle boş boş oturuyorlar. Sabırlı olmalı mıyım?
DSC_0670.JPG
DSC_0663.JPG

Kafes oldukça büyük ama aynı tünekte yanyana duruyorlar, burdan anladığım en azından kavga etmedikleri ve uyum sağlayabilecekleri:)

merhaba kuşkarın renkleri ve sağlık durumları fotoğraftan baktığım kadarıyla gayet güzel. Erkek kuş tam kızgın değil dişi eşe gelecek durumda erkek kızışırsa çift olabilirler. Birde yeni çift mi?

Evet çiftimi birleştireli 20 gün oldu. Erkek için aldığım 3. Dişi, Erkek Bir türlü kızışmıyor,erkek 6 aydır bende, kızıştırıcıyı kestim çünkü erkek hemen tüye giriyor. Sadece mama veriyorum 2-3 günde bir. doğal kızışsın diye ama çiftleşmeye hiç niyeti yok gibi. Çok da uysal baskın değil. tatlı diye kıyamıyorum değiştirmeye.

Erkek zaten çiftleşebilecek olgunluğa yeni erişiyor. Henüz yavru iken veya ergenliğe yeni girmişken çiftleşme gerçekleşmesini bekleyemeyiz

Erkek zaten çiftleşebilecek olgunluğa yeni erişiyor. Henüz yavru iken veya ergenliğe yeni girmişken çiftleşme gerçekleşmesini bekleyemeyiz
Ben erkek muhabbetimi petshoptan altı ay önce aldım ama aldığım kişi bir yaşından büyük demişti. Gözlerinin etrafında beyaz çizgi de oluşmuş. Sizce yine de ergenliğe yeni mi giriyor

Genellikle 6 aydan itibaren beyaz halka oluşmaya başlar. Bazılarında erken, bazılarında geç oluşurken bazı mutasyonlarda hiç oluşmayabilir. Fotoğraflar yeterli değil ama hiç de bir buçuk yaşında gibi görünmüyorlar.

Genellikle 6 aydan itibaren beyaz halka oluşmaya başlar. Bazılarında erken, bazılarında geç oluşurken bazı mutasyonlarda hiç oluşmayabilir. Fotoğraflar yeterli değil ama hiç de bir buçuk yaşında gibi görünmüyorlar.

Abi bu fotoğraflar bilgi sahibi olman için yeterli mi. İstersen başka da çekebilirim.
DSC_0665.JPG
DSC_0605.JPG

Bu fotoğraflar biraz daha iyi. Kuşu aldığınız yer doğru söylemiş sanırım. Erkek bir yaşından büyük, dişi yaş olarak çok daha küçük görünüyor. 8 ay civarı gibi ama emin değilim. Dişide şimdiye kadar kızışma belirtileri görmediyseniz, henüz çiftleşmek için hazır değildir.

Bu fotoğraflar biraz daha iyi. Kuşu aldığınız yer doğru söylemiş sanırım. Erkek bir yaşından büyük, dişi yaş olarak çok daha küçük görünüyor. 8 ay civarı gibi ama emin değilim. Dişide şimdiye kadar kızışma belirtileri görmediyseniz, henüz çiftleşmek için hazır değildir.

Çok teşekkür ediyorum ilginize. O zaman sabırla beklemeye devam ediyorum. Tamamen kendi hallerinde, yüksek bir yer ve sessiz oradalar. Ayırma yöntemi uygulayım dedim ama dişi erkeğin kafesine gitmek için çok hırpalıyor kendini, kıyamıyorum atıyorum erkeğin kafesine. 5 gün dayandım, attım kafese tık yok, yanyana böyle durmayı seviyorlar :)

Dişinin ceresinin kahverengi olması, çiftleşmeye ve yumurtlamaya hazır hale geldiğini gösterir. Dişi hazır olmadan önce ne yaparsanız yapın çiftleşme olmaz.

Çok teşekkür ediyorum süleyman ustam, biraz daha kızışsınlar, size fotoğrafları atarım. İlginiz için çok sağolun

haftada 2 gün kafesin tellerine havuç takın kemirsinler. havucu önce yarıdan kesin, bıçağı sürterek soyun (anne modeli) sonra kafesin tellerine sıkıştırın. kalan yarısını da varsa streçe sarıp dolapta muhafaza edin ki bozulmasın.
ben kızışmalarında havucun etkisini baya gördüm. benimkiler yumurta maması yemiyor o yuzden havucu tek veriyorum haftada 2 gün. yemlerinde nijer tohumu da var

havuç kızıştırıyor mu bende diyorum nie bunlar hep böyle ben vitamin niyetine haftada en az bi kez takıodum hayvanlar da ha bire sağa sola saldırıolar demek havuçtanmış azaltıyım bari:)