Karadeniz Pet

çift olma yolundaki yavrular

MevlütŞimşek

Meraklı Üye
arkadaşlar ortalama 1,5-2 aylık kuşlarım ikisi ayrı kafeslerde ama aynı odadalar. sürekli birbirlerine gitme istekleri var kafeste durmuyorlar neredeyse. ikisinden birini bırakırsam diğerinin kafesine gidiyor. ikisinide brakırsam bi araya gelip birbirini kaşıyorlar. nezaman aynı kafese koymalıyım kafam karıştı :confused::confused::confused:

txcvh.jpg
txcuy.jpg

txcwl.jpg

Bence ikisinin yaşı da birbirine uygun. Bir araya koymanızda bi sakınca yok

forumda bazı arkadaşlar çok küçükken bi araya koyarsan kardeş gibi büyürler gibi bişeyler söylemişti. ondan kararsız kaldım :/

Kuşlar daha ufak oldukları için ayrı kafesde olmalarında yarar var biraz daha büyüdüklerinde aynı kafese koyarsın yuvalığını takarsın

forumda bazı arkadaşlar çok küçükken bi araya koyarsan kardeş gibi büyürler gibi bişeyler söylemişti. ondan kararsız kaldım :/

alakası yok bende senin gibi almıştım 1.5 ay oldu yan yanalar bide üstüne erken kızıştılar gayet iyi anlaşıyorlar yem kusmalar öpüşmeler kaınmalar felan ;) yan yana koy bencede

Kuşlar daha ufak oldukları için ayrı kafesde olmalarında yarar var biraz daha büyüdüklerinde aynı kafese koyarsın yuvalığını takarsın

teşekkürler :D iyice kafam karıştı :D

alakası yok bende senin gibi almıştım 1.5 ay oldu yan yanalar bide üstüne erken kızıştılar gayet iyi anlaşıyorlar yem kusmalar öpüşmeler kaınmalar felan ;) yan yana koy bencede

teşekkürler :D iyice kafam karıştı :D

Deneme yanılma yapacaz artık :)

Merak ettim kızıştı dediğiniz kuşlar bunlarmı erkek zaten dişiden büyük ayrıca arkadaşın kuşları sizin erkek kuşunuzdan küçük sizinde dişiniz çok küçük kaşıyıp öpüşmeleri her kuş yapar ama çift olduğuna emin olman lazım ayrıca üretim yapan arkadaşlar dişileri ve erkekleri salmada ayırarak daha iyi verim aldığını belirtmiş yani kuşlar aynı kafeste kalarak kızışır gibi birşey söz konusu değil

twnrs.jpg

Merak ettim kızıştı dediğiniz kuşlar bunlarmı erkek zaten dişiden büyük ayrıca arkadaşın kuşları sizin erkek kuşunuzdan küçük sizinde dişiniz çok küçük kaşıyıp öpüşmeleri her kuş yapar ama çift olduğuna emin olman lazım ayrıca üretim yapan arkadaşlar dişileri ve erkekleri salmada ayırarak daha iyi verim aldığını belirtmiş yani kuşlar aynı kafeste kalarak kızışır gibi birşey söz konusu değil

twnrs.jpg

yine klasik sataşmalar kısmına geldik :) evet dişi küçük 2,5 aylık. gagası artık kahveleşiyor. denizlide ki üretici bir abiye ve başka forumdaki üreticilere danıştım erken kızışma gayet normal bir durummuş. neyse kuşlarımın çift olduğunun gayet farkındayım. oyunu aşan bir durum. uzun süredir sadece hobi amaçlı çiftlerim oldu ( ticari değil) az buçuk kuşların oynamasını veya cilvelerini anlıyorum.

ben burda kimsenin yorumlarına direk yazmıyorum sizde yazmazsanız sevinirim.

siz kendi bildiğini yorumu yapın ben kendi tecrübelerimi yazim geçinip gidelim yoksa gerçekten gereksiz ve komik oluyor.

komik ve saçma geliyor böyle durumlar.

Son düzenleme:
yine klasik sataşmalar kısmına geldik :) evet dişi küçük 2,5 aylık. gagası artık kahveleşiyor. denizlide ki üretici bir abiye ve başka forumdaki üreticilere danıştım erken kızışma gayet normal bir durummuş. neyse kuşlarımın çift olduğunun gayet farkındayım. oyunu aşan bir durum. uzun süredir sadece hobi amaçlı çiftlerim oldu ( ticari değil) az buçuk kuşların oynamasını veya cilvelerini anlıyorum.

ben burda kimsenin yorumlarına direk yazmıyorum sizde yazmazsanız sevinirim.

komik ve saçma geliyor böyle durumlar.

Kimseye sataşdığım filan yok hocam yanlış bilgilendirme olmaması için baktım yanlış bilgiye bende sahipsem doğrusunu öğrenirim 2.5 aylık kuşun gagası kahveleşir 3. aylıkken yavru alırsın 1 yaşında 3 ağız yavru almış olursun hayırlı olsun :)

Kimseye sataşdığım filan yok hocam yanlış bilgilendirme olmaması için baktım yanlış bilgiye bende sahipsem doğrusunu öğrenirim 2.5 aylık kuşun gagası kahveleşir 3. aylıkken yavru alırsın 1 yaşında 3 ağız yavru almış olursun hayırlı olsun :)

yavru almak gibi bir derdim yok şu anda. erken kızışma başlamış olabilir ama 3 aylık bir kuş ne kadar sağlıklı kuluçka geçirebilir. neyse dediğim gibi ben tecrübelerimden bahsederim zaten burada ki herkesin yaptığıda bu. kimsenin tecrübesine de dalmam.

dediğim gibi yavru sevdalısı biri değilim.

iyi günler.

Kuşlar daha küçük aynı kafese koyabilirsin birbirlerine daha çabuk alışırlar 5-6 aylık olduklarında kızışmaları için ayırabilirsin.

Geri