Karadeniz Pet

Çiftleşme belirtileri anlama

Mehmet03

Yeni Üye
Öncelikle merhaba arkadaşlar 1 çift muhabbet kuşum var 1 1,5 yıl oldu alalı ve son zamanda çiftleşmeye işlemleri çoğaldı 1 haftada 2 3 kez gördüm ve erkek dişiye yem kusuyor dişi ise sürekli yuvaya girip çıkıyor gagalıyor,kemiriyor yuvada uzun süre kalıyor ve sırt kısmında hafiften çıkıntı var kanatlar az da olsa açık acaba yumurta alır mıyım bu kuşlardan ayrı zamanda aldım kuşları sonradan çift oldular...

Çok güzel gelişmeler hocam kısa vakitte gelir inşâAllah yumurta yavru sıkıntı olmaz tabiki de alabilirsiniz yavru siz bakımını yapın fazla rahatsız etmeyin keyifli hobiler :)

Öncelikle merhaba arkadaşlar 1 çift muhabbet kuşum var 1 1,5 yıl oldu alalı ve son zamanda çiftleşmeye işlemleri çoğaldı 1 haftada 2 3 kez gördüm ve erkek dişiye yem kusuyor dişi ise sürekli yuvaya girip çıkıyor gagalıyor,kemiriyor yuvada uzun süre kalıyor ve sırt kısmında hafiften çıkıntı var kanatlar az da olsa açık acaba yumurta alır mıyım bu kuşlardan ayrı zamanda aldım kuşları sonradan çift oldular...
Yumurtlamaması için hiç bir sebep yok anlattıklarınıza göre .Darısı bizim başımıza

Yuvaliga yem koydum talaş yerine bir sakıncası var mıdır şimdiden teşekkürler.

Yuvaliga yem koydum talaş yerine bir sakıncası var mıdır şimdiden teşekkürler.
Yem koymayın, talaş koyun. Belki yemi yuvalığa karşı ilgilerini artırmak için yapmış olabilirsiniz ama gereksiz. Talaş daha iyidir, hem yumurtaları sıcak tutar, hem de yumurtadan yavrular çıktığı zaman yavruların dışkıları kuşlarımıza yapışmaz, kuşlarımız temiz kalır.

Hayırlı sağlıklı üretimler.

Galiba yumurta geliyor :) ( kafesin dibinde büyük büyük dışkılar da var ( bundan sonra bakımı nasıl olmalı ?)
IMG_20171216_163057.jpg

Galiba yumurta geliyor :) ( kafesin dibinde büyük büyük dışkılar da var ( bundan sonra bakımı nasıl olmalı ?) Ekli dosyayı görüntüle 17613
Hayırlı olsun, mama çok önemlidir dolayısı ile mamayı eksik etmemelisiniz. Yem takviyeleri de önemlidir, içindeki E vitamini üretim yaptığımız kuşlardaki yumurta verimliliğin artırır. A vitmaini ishale de önelm alır ve hakeza birçok faydası vardır. Ben VİTALİS kullanıyorum. bu konuya bakabilirsiniz: http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/mama-hk-bilgilendirme-sakuram.62649/

Ayrıca kuşlarınızı fazla rahatsız etmeyin, kimi kuş ilgilenmez vız gelir tırıs gider strese girmez ama kimisi de gerilir yumurtalarını dahi kırar atar, hatta üstüne dahi yatmayabilir ve yumurtalarımız bozulur. Gidenlere geçmiş olsun.

Ayrıca kuşlarınızı fazla rahatsız etmeyin, kimi kuş ilgilenmez vız gelir tırıs gider strese girmez ama kimisi de gerilir yumurtalarını dahi kırar atar, hatta üstüne dahi yatmayabilir ve yumurtalarımız bozulur. Gidenlere geçmiş olsun.
Tamamdır hocam verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim... Sağolun

Muhabbet kuşum 5 yumurta yaptiktan sonra sırtında tüyleri döküldü sebebi nedir.?
IMG_20171225_184903.jpg

Niye böyle oldu hakkaten?

Geri