petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftleşme olmuyor.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Oğuz ATEŞ tarafından 15 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar 2 tane çift muhabbet kuşum var ve çiftler sürkli ötüyorlar , öpüşüyorlar ama çiftleşmiyorlar. Kaynamış yumurta verdim yemediler , kızıştırmak için ne yapmalıyım . Dişi kuşum yuvalıktan korkuyor girince ötüyor sürekli. Teşekkürler.

2. Onur TÜFEKCİ

Yuvalıktan korkuyor, girince sürekli ötüyor demişsiniz. Dişi kuş kendi girdiği yerde ötmez, yani canı yanmış gibi ötmez. Siz kuşu anladığım kadarıyla elinizle yuvalığa bırakıp alışmasını sağlamaya çalışıyorsunuz. Ki kesinlikle bunu yapmayın.

3. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Kendi elimle koymuyorum bazen içini temizlemek için altını temizliyorum ondan dolayı kaçıp ötüyor kızışmaları için ne yapmam lazım ne yemi alım ?

4. Hakan ŞAHİN

Hakan ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    forumda tarifi olan yumurta mamasına bol miktarda suyu sıkılmış havuç koy bu onların kızışmalarını hızlandırır

5. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Yemlerinin içine 1 er kaşık nijer tohumu alddım koydum ve bekliyorum 3 gün oldu her halde daha bi tık falan yok bu gidişle çifleşme olmayacak gibi daha , havuçu daha denemeye fırsatım olmadı başka ne yapabilirim çiftleşme için.

6. Onur TÜFEKCİ

Yemi yer yemez kızışmaz ki bu kuş. Biraz daha sabredin. 3 günde olacak iş değil maalesef. Mama verebilirsiniz. Yumurtayı direk yemeyebilirler ama mama içinde tüketeceklerdir.

7. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Mama için ne hazırlamam lazım havuç + haşlanmış yumurta + bebe biskivüsü rendeleyip mi verim. Verdigim zamanda yemlerinin yerine bunları koysam daha iyi olurmu ?

8. ABDULLAH.44

Ben dört aydır bekliyorum haftada iki defa yumurta maması veriyorum vitamin verdim nijer tohumu verdim bekliyorum.Sabır...Sabır...Sabır.

9. Onur TÜFEKCİ

Bunları güzelce bir ezin robotla ayrı bir mama kabına koyun kalmayacaktır zaten. Ben tam 4. kez yapımımda alıştırabildim kuşları, şimdi ise tek parça kalmıyor

10. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Dediginiz gibi gündüz yapım bakalım neler bebe bisküvüsü yerine normal bisküvüsü kullansak olurmu 1 tane bebe bisküvüsü için paket almayalım , fazla olursa da biz yeriz :)

11. armand0

armand0 Guest

Bebe bisküvüsini ballı olduğu için tercih ediyoruz normal koysanızda olur ama ballı bebe bisküvisi daha iyidir.

12. Onur TÜFEKCİ

Hehe fiyat olarak pek fark yok. Valla norma bisküvü yiyeceğine bebe büsküvü ye daha güzel :D :D Şahsen ben yiyorum :D Hatta bazen kuşlara bile kalmıyor haha :D

Sayfayı Paylaş