Karadeniz Pet

Çiftleşme sonrası

FaRaKaN

Meraklı Üye
Arkadaşlar normalde 1 ay öncesinde açtığım konu vardı. Erkekle dişi çiftleşmeyince acayip hırçın yabani olan başka dişimin yanına attım erkeği.
İki üçgündür sessiz ortamlarda çiftleşiyorlar ancak dişi çok korkak.

Hiç onlarla ilgilenmezken bile hızla yuvaya giriyor benim korkum bu yumurtlayacak yakın zamanda yuvalıktaki yumartalar param parça olur.

İkinci durum ise çiftleşseler bile 10-15 saniye sonra erkek düşüyor çünkü dişi kanat çırpıp kovuyor erkeği. Zannedersem dişi ağırlıktan yoruluyor.
Bazen daha uzun sürüyor ilk gördüğümde 1 dk kadar kaldı. Yalnız dölleniyor mu onu da bilmiyorum. Dişinin ilk deneyimi.
Odayı sessiz yere geçirmiştim bu sefer strese giriyorlar anlaşamıyırlar. En iiyi konum oturma odası. Güneş falan olarak.

Son düzenleme:
Kuşları kendi haline bırakın. Onlar yolunu bulur bir şekilde.
Hayırlı üretimler olsun.

Sağolun Levent Bey.
Yuvalıktaki talaşın çoğunu dışarı atıyorlar. Ben de artık koymadım. Yuvalıkta hafif çok derin olmyacak sekilde folluk yeri var ama derin değil. Kuş için yeterli mi? Çok az da talaş kalmış sağa sola toplanmış o da.

Sağolun Levent Bey.
Yuvalıktaki talaşın çoğunu dışarı atıyorlar. Ben de artık koymadım. Yuvalıkta hafif çok derin olmyacak sekilde folluk yeri var ama derin değil. Kuş için yeterli mi? Çok az da talaş kalmış sağa sola toplanmış o da.

bence o yuvalıktaki delik yeterli değil mesela benim aldığım yuvalıkta delik var ama hiç derin değil olmasa iyiymiş yani talaşı da koyunca kayboluyor en iyisi marangozlara yaptırın ya da yuvalığa uygun boyutlarda plastik folluk alın çünkü önemli bir malzeme hayat kurtarıyor :)

bence o yuvalıktaki delik yeterli değil mesela benim aldığım yuvalıkta delik var ama hiç derin değil olmasa iyiymiş yani talaşı da koyunca kayboluyor en iyisi marangozlara yaptırın ya da yuvalığa uygun boyutlarda plastik folluk alın çünkü önemli bir malzeme hayat kurtarıyor :)
Şuan çiftleşme evresindeler yıvalığı değiştirsem stresten korkuyorum.
Sizce sıkıntı olur mu?
Benim yuvalıkta öyle sanki hafif açmışlar yumurtalar durmaz yani kesinlikle. Ama doğal hayatta da böyle çukur yapmıyor bu hayvanlar. Belgesellerden gördüğüm kadarıyla. Direkt ağaç kovuğuna bırakıyorlar.

Şuan çiftleşme evresindeler yıvalığı değiştirsem stresten korkuyorum.
Sizce sıkıntı olur mu?
Benim yuvalıkta öyle sanki hafif açmışlar yumurtalar durmaz yani kesinlikle. Ama doğal hayatta da böyle çukur yapmıyor bu hayvanlar. Belgesellerden gördüğüm kadarıyla. Direkt ağaç kovuğuna bırakıyorlar.

ama ağaç kovuğunun tabanını oyuyor dişi kuş bence şuan yuvalığı falan değiştirmeye gerk yok siz ölçüleri alın marangoza yaptırın ya da petshoplar da varsa uygun bir plastik folluk alabilirsiniz böylelikle hem kuşlarda strese girmez

Geri