Karadeniz Pet

Çiftleşme

Berkay SEVEN

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar dişi kuşumu alalı 5-6 gün oldu. öpüşüyorlar birbirlerini kaşıyorlar dişi yuvalığa giriyor yuvalığın içindeki büyük talaşları dışarı atmış ne zaman çiftleşirler daha çokmu erken çiftleşmeleri için ? :)

Yuvaya giriyor sa yakında yumurtlar

yuvaya giriyor ama çiftleştikleri görmedim :) teşekkürler

Bende çoğu zaman kuşlarımı izlerim. 5. yumurta geldi ama daha çiftleştiklerini görmedim. Yani sabah erken saatlerde de çiftleşebilirler ve ya sizin bakışlarınızdan tedirgin olup siz yokken çiftleşiyor da olabilirler. Dediğiniz belirtilere göre dişi yumurta hazırlığında yakında yumurtlayacaktır.

Kuşları yan yana koyduğun anda da çiftleşebilirler, 2 ay sonra da..
Belki de hiç çiftleşmeyebilirler.. Kısmet meselesi..

Gece kuşların üstünü örtüyorum çiftleştiklerini görmedim gece çiftleşmelerinden örtü mani olur mu

Sent from my iPhone using Tapatalk

En çok sabah çiftleşirler. Gece karanlıkta çiftleştiklerine şahit olmadım.

6 gibi uyandıklarını biliyorum daha doğrusu ezandan 1 saat sonra ama o saatte uyanıpta üstlerini açmadım bazen 11 e kadar üstlerini kapalı tutarım haftasonları uyuyanlar oluyor dıye 3 kuş apartman dairesi zor
Gerçi dişinin ceresi açık kahve iken çiftleşme mümkün mü
1c9010d93f32dae1ca6e56f203742fba.jpg
755409a88c40a46dba1176c0a7ca55d0.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

mumkun tabiki kizismis olmaya gerek olmuyo kus anne olmaya hazirsa ciftlsir tamamen icgudusel

kus biraz kirlenmis yanina bi es atmani oneririm

himmm islak mendille temizle hastalanmasin

ciftlesmesi illa yumurtlama anlamina gelmez. hatta yuvaya girip cikan ciftler icinde gecerli.

bir cok kez yasadim. disi kus yuvaya girdi cikti,hatta ciftlestiler ama hic yumurta koymadi. bu durumda plastik yumurta konulabilir ve disiyi daha cok kulucka ritimine yöneltebilirsiniz.

resimde gördügüm kadariyla kus henüz hormon degisikligi icinde degil.yani gaga üstü tam koyu kahverengi olmamis.(istisna durumlar olabiliyor)

Son düzenleme:
Geri