petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftleşme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve edanurozkan tarafından 10 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. edanurozkan

edanurozkan New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar,
    Benim 9 aylık mavi renkli erkek yerli ve en az 1 yaşında olan dişi albino muhabbetim var. Şu an aynı kafeste bakıyorum onlara. Dün yuvalık aldım onlar için. Dişi daha içeri girmedi. Çok meraklı, tüneğe kondu. İçeri bakındı ama girmedi daha. Petshoptan yuvalık alırken içine talaş değil de kuş kumu koymam söylendi (1 paket). Birlikte iyi anlaşıyorlar. Öpüşüyorlar, birbirlerinin ensesine masaj yapıyorlar. Erkek dişiyi öpmeye kalkınca dişinin göz bebeği küçülüyor ve tüyleri kabarıyor. Heyecanlandıklarında böyle oluyormuş. Ara sıra da deli gibi bağırıyor. Bu ne demek oluyor? Yavruları ne renk olur? Ne zaman çiftleşirler? Ek bir şey yapmalı mıyım? Temizlik, bakım, mama vs gibi konularda bildiklerinizi yazabilirseniz sevinirim...

#1 edanurozkan, 10 Haziran 2015
    Son düzenleme: 10 Haziran 2015
  2. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Merak etme ve sabırsız olma zamanı gelince iyi anlaşan kuşlar mutlaka yumurtlar. Sen onlara en iyi bakımı yapmalısın. Günlük suyunu değiştir, kaliteli yem kullan, kalamar kemiği, kumu eksik etme. Tabi sık sık mama yap onlara. Birde çiftleşmelerini istiyorsan hiç rahatsız etmemelisin. Gerisi onlara kalmış. Sonrası beklemek. İnşallah olur. Bu arada yuvalığa illa talaş veya kum koyman gerekmez.

Sayfayı Paylaş