Karadeniz Pet

Çiftleşme

lordmaniatic

Yeni Üye
Merhabalar

Bundan önce kardeşlerin çiftleşmesi ile ilgili bir konu açmıştım ve bu yaptığım eşleştirmenin yanlış olduğu cevabını almıştım. Fakat ben aldığım cevaplara rağmen o konuyu açtığımda henüz yolun başında olan bu çiftleşmeyi engelleme girişiminde bulunmadım.

Bu çiftleşmeden tam olarak 6 yumurta çıktı fakat ne yazık ki 6 yumurta da boş çıktı. Ben bu durumu kardeş olmalarına bağladım fakat yine de ayırmadım. Çünkü daha 6 aylık oldukları için tecrübesizliklerine bağladım bu boş yumurtaları.

Ancak daha sonra bunları gözlemlediğimde erkek kuşun kloakının dişi kuşun kloakı ile denk gelmediğini gördüm. Yani erkek kuş dişi kuşa ne yaparsa yapsın kloakı hep dişi kuşun kanadındaydı. Tüm çiftleşmelerinde durum böyleydi.

Benim sorum sizin kuşlarınızda da bu gibi bir durum oldu mu? Sorun erkek kuşta mı yoksa dişi kuşta mı?

Son düzenleme:
Cevabınız için teşekkürler. Ben bu çiftden yavru almayı çok istiyorum. Çünkü bu çiftden gelecek olan dişi kuşların saf bakıcı kuş olacağına inanıyorum. Çünkü bu çiftin annesi üst üste 4 kuluçka yapmış olmasına rağmen 18 yavru büyüttü. Şu an 5. kuluçkaya girecek. O yüzden bu kardeş çiftler benim için oldukça önemli.

Peki tam olarak tecrübe sahibi olmaları için kaç ay daha gerekiyor?

Son düzenleme:
Geri