petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftleşme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve ercankunduraci07 tarafından 4 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. ercankunduraci07

ercankunduraci07 New Member

Beğenileri:
    2
    Merhaba arkadaşlar ben bu çiftimi arkadaşımdan aldım daha önce üç ağız yavru aldığını söyledi bende aldığım kafes çok kötü paslı durumda olduğu için değiştim kafesi ve dişinin yuvalığa olan tüm ilgisini kestim malesef ve kuşlara ait odaya kimse girmemekte ama alçak Bi yere bırakmıştım hatamı fark edip yüksek Bi yere koydum erkek sabahtan akşama kadar dişiye kur yapıp kafa sallıyor gagalıyor ayağını atmaya çalışıyor ama dişi izin vermiyor dediğim gibi yukarı aldıktan sonra kurlara dişi de kafa sallamaya başladı ama hala izin vermiyor şuan tekrar yuvalığa kısa kısa girip çıkıyor girmeden kapısında kemirme yapıyor ama içeride çok fazla kalmıyor.image.jpeg

Süleyman Ekinci bunu beğendi.
  2. Süleyman Ekinci

Süleyman Ekinci Active Member

Beğenileri:
    154
    sıkıntı yok biraz daha sabır inşaAllah hayırlı bir şekilde yavrularını görürsünüz yumurtalığa girmesi kemirmesi güzel şeyler erkeğin ayak atması çok iyi şeyler bunlar :)

3. ercankunduraci07

Beğenileri:
    2
    İnşallah ilk defa yavru alanlar yada almak isteyenler daha iyi bilir büyük Bi sabırsızlık ve hevesle bekliyoruz

Süleyman Ekinci bunu beğendi.
  4. Süleyman Ekinci

Süleyman Ekinci Active Member

Beğenileri:
    154
    bende 2016 şubat ayında yeniden başladım çok şükür ilk yavru dün geldi sabırla güzel bir şekilde olur inşaAllah

5. DarKMooN (Eyüp)

DarKMooN (Eyüp) Active Member

Beğenileri:
    34
    Aynen bende sizin durumunuzdayım şuanda dişi kuş önceden hiç yuvalığa girmiyordu şuanda kapısını kemiriyor ve ara ara girip yeri kazıyor herhalde(yuvalığın içinde kuş kumu var kazma sesi geldiğinden düşünüyorum) inşallah çiftleşirlerde ilk yavrularımı alırım. Ve sizde en kısa sürede alırsınız sağlıklı yavrular inşallah.

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Yer değişikliği olduğunda noırmal şeyler inşaallah yeni ortama uyum sağlarlar ve yavrularınız olur

7. Cem Açıkgöz

Cem Açıkgöz Active Member

Beğenileri:
    146
    Çok acele etmeyin kuşların yeri değişmiş, kafes değişmiş. Gayet normal. Söylediklerinize göre çiftleşme yakın gibi. İnşallah en kısa zamanda yavrularınıza kavuşursunuz.

8. alidinc28

alidinc28 Active Member

Beğenileri:
    208
    Merhaba, bu hayvancıklar öyle hassas ki ben aynı oda içinde kafesi 1 metre sağa kaydırdım sürekli yumurtlayan hayvanlar 1,5 aydır durdular. Sabırla bekleyin güzel günler ilerde :)

9. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Daha önce yavru alınmış eş kuşlar ortam değişikliğine çabuk adapte olup tekrar yumurtlayacaklardır. Fazla rahatsız etmemek bu süreyi olumlu etkiler.

10. Gurkan22

Gurkan22 Active Member

Beğenileri:
    28
    Benimde girmeden önce kapıyı gagalıyorlar kapının rengi gitti zararlı olurmu

Ezɑn Dinmez, bɑyrɑk İnmez, Vɑtɑn bölünmez..

11. ercankunduraci07

Beğenileri:
    2
    Bugünlerde gelismeler arttı disim kuyrgunu kaldırıp hazır oluyor ama aynı anda kafasını kaldırıyor erkekde disinin gagasıyla ugrasıyor 2 ayağıyla çıkıyor üstüne sonra disi kalkıyor hemen 2-3 sefer disi hem yatıyor hem de izin vermiyor ama olucak insalalh

12. mehmet çetin

mehmet çetin Active Member

Beğenileri:
    27
    olacak olacak az kalmış.bir kaç güne çiftlrştiklerini görürsün.yalnız kafese kalamar kemiği tak.

13. ercankunduraci07

Beğenileri:
    2
    tamam yarın çıkar temin ederim şartsa :)

14. mehmet çetin

mehmet çetin Active Member

Beğenileri:
    27
    onu tüketerek yumurta kabuğu oluşacak.yani kalsiyum ihtiyacı duyacak dişi özellikle kuluçka döneminde.sen onu tak bak göreceksin nasıl kemirecek.

Sayfayı Paylaş