petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

çiftleşmeseler sorun olur mu?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve ilaydaa00 tarafından 12 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. ilaydaa00

ilaydaa00 Member

Beğenileri:
    19
    Arkadaşlar merhaba,
    Bir dişi bir de erkek kuş besliyorum fakat bir tanesinin dişi olduğunu dün öğrendim. Ben ikisini de erkek sanarak almıştım. Sorum şu;
    Bunları çiftleştirmesem ve aynı ortamda (ama farklı kafeslerde) yaşamaya devam etseler bir sıkıntı olur mu? Çünkü çiftleştirmek istemiyorum, yavrulara bakamam ben sadece hobi olarak besliyorum. Lütfen bir fikir verin ne yapmam gerek? Erkek kuş çok hareketli ve yeni yeni bize alışmaya, omzumuza gelmeye başladı ama dişi olan çok sakin uçamıyor bile. Erkek sürekli onun peşinde birbirlerine ağızdan yem verip kafalarını kaşıyorlar ama dişi olan sürekli kaçıyor. Erkek kuş, dişi farklı odadayken bizimle çok ilgileniyor ama dişiyi görünce ilgisini kesiyor. Farklı odalarda dursalar ve arada birbirlerini görseler sorun olur mu?

Ekli Dosyalar:

2. volkan1231

volkan1231 Active Member

Beğenileri:
    46
    Bende erkek demiştim dün :) çiftleşsinler 1 aylık olunca satarsın bakamazsan birde çok ses yaparlar alırsın yavrularını eğitirsin

3. ilaydaa00

ilaydaa00 Member

Beğenileri:
    19
    Bence de erkek ama %90 dişi diyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. ilaydaa00

ilaydaa00 Member

Beğenileri:
    19
    Çiftleştirmeyeceğim istemiyorum ya böyle kalsalar bi şey olur mu

5. volkan1231

volkan1231 Active Member

Beğenileri:
    46
    Olmaz ama daha fazla eğitemezsin yaşları gelmiş yavrularını eğitirsin :)

ilaydaa00 bunu beğendi.
  6. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    741
    ilayda hanım kuşlarımızın bünyesinde üreme ihtiyacı olacak. ayrı durdukları sürece kızgınlık zamanı dişiniz kızgınlık yumurtası yapmaya başlayacak bir birlerinden uzak kalmak kuşlarınızı stres e de sokabilir bu onlara zor gelecek. bırakın arkadaş olarak büyüsünler yuvalık takmayın yağlı ve kızıştırıcı içeriklerden uzak tutun kendi hallerine takılsınlar illaha hiç bir şekilde yavru istemiyorum diyorsanız dişi kuşu sahiplendirin sadece size bağlı olarak devam etsin erkek kuşunuz :)

7. ilaydaa00

ilaydaa00 Member

Beğenileri:
    19
    Kimseye veremem onu :( o benim aldığım ilk kuş çok seviyorum. O zaman farklı kafeslerde yan yana duracaklar :)

8. ilaydaa00

ilaydaa00 Member

Beğenileri:
    19
    Ya da çiftleştireyim diyorum ama ne yapmam gerekiyo hiç bilmiyorum. Dişi kuş hep kaçıyor erkekten.

9. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    741
    kız evi naz evidir :) sizin birşey yapmanıza gerek yok kalsınlar aynı kafeste ilerde yaşları dolmaya yakın takın yuvalık gerisini onlar halleder :)

ilaydaa00 bunu beğendi.
  10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Bence falı odalarda 3 ay kadar bakın sonrasında fikriniz degisirse eşe atarsınız bi birleştirip bi ayırma onları strese sokar

ilaydaa00 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş