Karadeniz Pet

Çiftleştirme - Kafes düzeni ve Yaş

blackghost89

Yeni Üye
Merhabalar..

Kuşlarım için birkaç soruya tecrübeli kişilerden cevap arıyorum..

Sarı renkli dişi kuşum 7-8 aydır bende, kendisi de 9-10 aylık diye tahmin ediyorum.

Beyaz renkli erkek kuşum ise yaklaşık 2 aydır bende, fakat yaşını bilmiyorum petshotan almıştım.beyaz ile çok ilgilenemediğim için alıştıramadım kendime, kendisi çok durgun ve nette okuduğum gibi davranışlar sergilemiyor, erkek dişinin kuyduğundan ayrılmazmış fakat bizde tam tersi, dişi erkeğin peşinde.

özetle;

Kuşlarımdan en kısa sürede nasıl yavru alabilirim?

Kafesim büyük fakat tünekler fazla olmuş olabilir mi?

Dişi kuşum yuvalıktaki tüm talaşları 3 günde boşalttı. Yaramazlık mı yapıyor yoksa bilinçli mi yaptı ne istiyor?

Erkek olan kuşumun yaşını tahmin edebilirmisiniz?

Değerli yorumlarınızı beliyorum :)

Son düzenleme:
sarının gözlerı gorunmedıgı için resımlerde anlaşılmıyor ama flaşdan degılse erkek de 1 yada1.5 falan kafesı ortan ayrın bır bolme ıle ballı kırakkeri cıkarın bır işe yaramaz cunkı bırde yuksek ve daha sakın bır yere koyun tv uzak olan bır yere

Bahsettiklerinizden bir tanesi benim kuslarda da var genelde disi erkeği kovalıyor garip bir durum ama benim erkek disiden bir iki ay kucuk ve eve geleli 3 hafya oldu belki ondandir diye tahmin ediyorum sizin disi gene yuvaliga girmis bizimki yüzüne bile bakmiyor

sarının gözlerı gorunmedıgı için resımlerde anlaşılmıyor ama flaşdan degılse erkek de 1 yada1.5 falan kafesı ortan ayrın bır bolme ıle ballı kırakkeri cıkarın bır işe yaramaz cunkı bırde yuksek ve daha sakın bır yere koyun tv uzak olan bır yere

Kafesi neden ortadan ayırayım? ballı krakeri de yem çeşitliliği olsun diye aldım hoşlarına gitmez mi? gerçi sadece dişi yiyor :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:42 -->-> Daha önceki mesaj 13:41 --

Bahsettiklerinizden bir tanesi benim kuslarda da var genelde disi erkeği kovalıyor garip bir durum ama benim erkek disiden bir iki ay kucuk ve eve geleli 3 hafya oldu belki ondandir diye tahmin ediyorum sizin disi gene yuvaliga girmis bizimki yüzüne bile bakmiyor

bizim dişi de 1 ay sonra girdi girmesiyle talaşları atması bir oldu :D

Dişi yuvasını kendisi yapar sizin koyduğunuz talaşları istemediği atmıştır. Kafesi sessiz sakin bir yere koyarsanız kuşlar stres yapmaz rahat rahat çiftleşir ama bulunduğu odaya giren çıkan fazlaysa o iş olmaz. Ve son olarak yaşı için flaşsız gün ışığında daha net fotolar koyarsanız daha iyi yorumlar gelir.

Dişi yuvasını kendisi yapar sizin koyduğunuz talaşları istemediği atmıştır. Kafesi sessiz sakin bir yere koyarsanız kuşlar stres yapmaz rahat rahat çiftleşir ama bulunduğu odaya giren çıkan fazlaysa o iş olmaz. Ve son olarak yaşı için flaşsız gün ışığında daha net fotolar koyarsanız daha iyi yorumlar gelir.

normalde tüm odalar dolu fakat evden okula çıktığımda 7-8 saat oda boş kalıyor

eslerı ayırın bır hafta kadar sonrada bır lestırınce arkadasında dedıgı gıbı tek goz kulanın taşıda berkı fazla koymussunuzdur az mıktar yeterlı dıye dusunuyorum

bırde akkıllı yemlık kulanırsanız ıyı olur yemler hep ısraf olmus bol yavrular

eslerı ayırın bır hafta kadar sonrada bır lestırınce arkadasında dedıgı gıbı tek goz kulanın taşıda berkı fazla koymussunuzdur az mıktar yeterlı dıye dusunuyorum

bırde akkıllı yemlık kulanırsanız ıyı olur yemler hep ısraf olmus bol yavrular

taş yok talaş var sadece, 1 hafta aynı kafes fakat ayrı gözlerde tutmanın avantajı nedir?

kafesteki tünekler ne öyle bir iki tane daha ekleseydiniz az olmuş :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:12 -->-> Daha önceki mesaj 19:10 --

iki tane takmanız yeterli diğerlerini çıkarın yer kalmamış tünekten onlara birde yavru almak istiyorsanız kuşlarınızı salmayın dısarı ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:14 -->-> Daha önceki mesaj 19:12 --

kuşlarınızın net fotolarını yükleyiniz ikiside dişi bence

kafesteki tünekler ne öyle bir iki tane daha ekleseydiniz az olmuş :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:12 -->-> Daha önceki mesaj 19:10 --

iki tane takmanız yeterli diğerlerini çıkarın yer kalmamış tünekten onlara birde yavru almak istiyorsanız kuşlarınızı salmayın dısarı ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:14 -->-> Daha önceki mesaj 19:12 --

kuşlarınızın net fotolarını yükleyiniz ikiside dişi bence

pet shoptan alırken erkek olduğunu söyledi beyaz kuşun, bana da erkek gibi geldi. mavi burun, diğerine göre daha iri, ve göz bebeklerinin etravında göz ak ı var.

sarı olan kırmızı burun ve kara gözlü.

her akşam 2-3 saat salarım :)

Son düzenleme:
tam anlaşılmıyo erkek olduğu tek olarak net bir foto yükleyin

bu sefer dijital kamera ve yükek boyutta çekmeye çalıştım :p

DSCN0430.jpg
DSCN0433EoXSJ.jpg
DSCN0434.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:49 -->-> Daha önceki mesaj 20:12 --

ne dersiniz ?

eski upload sitesinin kapanması üzerine ilk sayfadaki linkleri yeniledim yorumlarınızı bekliyorum :)

yakında yumurtlar

dişi erkeğin arada kafasını kaşıyor, bazen dişiye ters tepki veriyor ama kavga yapmıyolar arada ufak didişiyolar eşleri tutturduğumu düşünüyorum.

yuvada 3 farklı yem var kafes ortamında mutlu olup yavru yapsınlar diye koydum.
sularında ise vitamin var, bunu bilinçsizce aldım koydum zararı varmı bilmiyorum ama ölçüsünde koyuyorum.

yuvada 3 farklı yem var kafes ortamında mutlu olup yavru yapsınlar diye koydum.
sularında ise vitamin var, bunu bilinçsizce aldım koydum zararı varmı bilmiyorum ama ölçüsünde koyuyorum.

vitamin konusundaki düşüncem ; vitamin suya eklendıkten 2 gün sonra suluk yıkanıp taze su koyulmalıdır , benim bildiğim budur , farklı düşünen arkadaslar olabılır :)

vitamin konusundaki düşüncem ; vitamin suya eklendıkten 2 gün sonra suluk yıkanıp taze su koyulmalıdır , benim bildiğim budur , farklı düşünen arkadaslar olabılır :)

petshopta her gün dediler. beyaz kuşu alırkende vitamin aldım önceden kullanmıyodum, sağlıksız ise kendini toparlayabilmesi için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:55 -->-> Daha önceki mesaj 22:27 --

erkek olan beyaz kuşumun gündüz gözüyle fotoğraflarını koydum son 3 fotoğraf. tahmini yaşı nedir acaba?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:27 -->-> Daha önceki mesaj 19:55 --

tam anlaşılmıyo erkek olduğu tek olarak net bir foto yükleyin

son 3 fotoğraf olarak ekledim yorumunuzu bekliyorum :)

Geri