Karadeniz Pet

Ciftlestrmek icin aldim ama 1yasindan kucuk sanki ve karninda iz var yardmci olabilec

deryasavas

Yeni Üye
Bugun aldm. Eve geldgmde farkettm karninda kucuk bi yara izi var cizgi seklinde. Neden boyle? Ciftlestrmk icn aldm ama sanki kucuk daha ?
nL61aR.jpg

Z7BG6z.jpg

4bo6v0.jpg

anormal birşey yok yara izi goremedim ben. yaşı çiftleştirmeye uygun duruyor

Gayet normal bi sorun görünmüyor vücudunda. Kızışmayada başlamış hafiften.

anormal birşey yok yara izi goremedim ben. yaşı çiftleştirmeye uygun duruyor

Karninda cizgi sekli var ya orda gordm ben ayni poposuna benziyordu. Tabi simdi dik duruyor cekemedm o haldeki fotosunu. Ama sorun yoktur herlde ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:10 -->-> Daha önceki mesaj 17:07 --

Gayet normal bi sorun görünmüyor vücudunda. Kızışmayada başlamış hafiften.

Iyi yani o zaman cunku erkek kusum cok kizisti

Bi sıkıntısı yok dişi ve kızışmaya başlamış...

Hayırlı olsun güzel dişi

Dişi bi sorunu yok gibi görünüyor galiba altta ekmek var. Sakın yem ve darıdan baska bisey vermeyin ayda bir suyuna sirke damlatın . sık sık degilde bazen marul verin ishal olmayacak sekilde :)

Dişi bi sorunu yok gibi görünüyor galiba altta ekmek var. Sakın yem ve darıdan baska bisey vermeyin ayda bir suyuna sirke damlatın . sık sık degilde bazen marul verin ishal olmayacak sekilde :)

Etimek vermistm yemedi oyle kalmis. Smdi temzledm kafesini. Marulu cok seviyor maydonoz da yiyor ama sakincasi yoktur dmi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:27 -->-> Daha önceki mesaj 20:27 --

Cok sagolun hepiniz

Etimek vermistm yemedi oyle kalmis. Smdi temzledm kafesini. Marulu cok seviyor maydonoz da yiyor ama sakincasi yoktur dmi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:27 -->-> Daha önceki mesaj 20:27 --

Cok sagolun hepiniz

Ekmek verme, maydonozuda pek tercih etmiyorum ishal olabilir. Marulı 1 veya 2 haftada bir ver :)

Ekmek verme, maydonozuda pek tercih etmiyorum ishal olabilir. Marulı 1 veya 2 haftada bir ver :)

Tamam tesekkurler. Birde kusun kuyrugu puskul puskul olmustu petsohptan aldgmda cogu kusun oyleydi ordaki. Erkek kusum da surekli disinin o kuyruguyla oynuyor surekli kavga ediyolar. Acabakuyrugunun puskul kismini kessek tuyler yeniden uzar mi ?

Kuyruğunu kesmeyin o kafeslerde sıkışık olduğundan dolayı olmuştur banyo verin banyo yapsınlar o zaman bi nebze düzelir yapmazlarsa fısfıs ile siz yaptırın ama ceryanda ve soğukta bırakmayın saç kurutma makinasıyla kurutmayı da denemeyin

Fisfisla yqptrdik ama hala ayni. Ve erkek surekli disinin kuyruguyla oynuyor cekiyor kavga ediyorlar

Zamanla o huyu vaz geçecektir oynuyordur kesmek çözüm değil

Tamm sagolun peki bsey daha sorsam. Suyuna vitamin koydugmda pek icmiyor. Uyukluyo gun icinde surekli. Ona baska sekilde nasl vitamin verebilirm canlanabilir hareketlenebilir. Balli kraker dal dari normal kabuklu yemi var. En iyisini alip geliyorm. Zamanla hareketlenir mi ?

Hateketlenir yeni olduğu için öyle ben vitamin kullanmıyorum bilmiyorum ballı krakerleri yediğini zannediyoruz ama kemirmeyi seviyorlar ve zararlı kullanmayın dal dari ve yem verin arada mama yapın vitamin veriyorsanizda günlük suyunu tazeleyin

Petshoplar hep oneriyor demekki satis yapabilmek icin bende yararli herlde dye her hafta veriyorm. Haftada bir vitamin koyim o halde suyuna. Kuru incir versem bi tane yerler mi ?

Petshoplar hep oneriyor demekki satis yapabilmek icin bende yararli herlde dye her hafta veriyorm. Haftada bir vitamin koyim o halde suyuna. Kuru incir versem bi tane yerler mi ?

yiyeceklerini pek düşünmüyorum bisküvi ve yumurtayı rendeleyip verebilirsiniz ara da elma armut az olmak koşuluyla verebilirsiniz maydonoz sapı kara lahana az olmak kaydıyla verebilirsiniz

Yara yok kardeşim birçok kuşun o bölgesi aynı şekilde ve kızışmaya başlamış sağlıklı görünüyor

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Karnındaki ayriktan bahsediyorsaniz o her kusta vardir iskeleti ve tüy şekli. Gayet saglikli görünüyor. Maydanoz tavsiye etmiyorum ishalin yaninda bogazina da yapisabiliyor. Genelde yesillik verirken havuc ve elma tavsiye etmenizde fayda var. Asiri verilmedikten sonra ishal yapmaz. Haftada 1 az da olsa islak olmayan yesillik kuslariniza iyi gelecektir.

Karnındaki ayriktan bahsediyorsaniz o her kusta vardir iskeleti ve tüy şekli. Gayet saglikli görünüyor. Maydanoz tavsiye etmiyorum ishalin yaninda bogazina da yapisabiliyor. Genelde yesillik verirken havuc ve elma tavsiye etmenizde fayda var. Asiri verilmedikten sonra ishal yapmaz. Haftada 1 az da olsa islak olmayan yesillik kuslariniza iyi gelecektir.

Tesekkurler. Meyve eyada sebze haftada bir veriyorm azcik zaten ishal olmasn dye. Ama sdce marul ve maydanoz yiyordu. Maydanoz vermem artk. Yavru kusum benm yedigm seyleri gorunce yemeye calisiyor ekmek,elma biskuvi tirtikliyor. Zararlidir belki dye bende vermiyorm. Dogru mu yapiyorm acaba ? Birde suluktan su icmeyi bilmiyor mu anlamadm hemen isliyor govdesini ve basini sokmaya calisiyor ?

Geri