Karadeniz Pet

çiftte sorun?

Burak YURDAKUL

Yeni Üye
Herkese merhaba aranıza yeni katıldım konuyu yanlış yere açtıysam baştan özür dilerim,evimde yaklaşık 1 senedir benimle olan ve çift olurlar umuduyla bir erkek bir dişi bir tanıdığımdan aldığım muhabbet kuşları var erkek dişiden biraz daha büyüktü yani erkek kızıştığında dişinin gagası daha bembeyazdı bundan 2 ay kadar önce dişinin gagası kahverengileşmeye başladı tabi beni bir heycan aldı yavrular geliyor diye ama tabiki hüsran 3-4 gün sonra tekrar beyazlaştı şuan tekrardan kavrengi oldu dişinin gagası ve yaklaşık 1 ay olacak kahverengi olalı bu sefer geçmedi ama bir türlü yumurtlamaya dair bir işaret göremiyorum erkek bazen çok hararetli hiç susymayacak gibi bağırıyor hatta bişey mi oluyor kavga mı ediyorlar diye kafesin başına gidiyorum ama erkek dişinin dibinde kabarmış şekilde ötüyor görüyorum dişinin yuvaya girip çıktığını pek görmüyorum genelde dışarda bazen erkek besliyor gibi hareketler yapıyor ama dişi hep kovalıyor uzun süredir boyleler gerçi aldığımdan beri dişi hep sert davranıyor ama aşırı bir kavgalarına şait olmadım bu aşamada ne yapmalıyım bana yol gösterirseniz çok mutlu olurum.Kuşlara her cuma mama(havuç,yumurta,keçi boynuzu tozu+bebe bisküvisi)+vitamin ve her pazarteside ayrı mama kabında 2 çay kaşığı kadar nijer tohumu veriyorum.

erkek:

dişi:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maşallah güzel kuşlarınız var olmadı çiftinizi ayırın 3 hafta sonra yeniden birleştirin ama bu süre zarfında birbirlerini görmesinler ve nijeri çok vermeyin kuşlarınıza

Teşekkürler ,daha önce ayırmayı denedim dişiyi ayrı bir kafeste başka odaya koydum ama dişi çok strese girdi yem yemedi kafesin tepesinde ters biçimde durdu öylece içim acıdı kafesine koymuştum tekrardan.Nijeri dediğiniz gibi aşırı vermiyorum haftada 1 defa veriyorum sorun olursa kesebilirim vermeyi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
O halde yapabilecek bir şey yok zamana bırakmalısınız

Geri