Karadeniz Pet

Çıktı gönlümün efendisi :)

messevim

Meraklı Üye
18 günün ardından bugün çıktı. En son öğle kontrol etmiştim, akşama doğru çıkmış çok şükür.

Az önce kafese baktım erkek kuş yoktu. Baktım Yuvalıkta dişinin yanında, normalde huyu değil. Geceleri yuvalığa geçmez. Yuvalığın girişinden baktım erkek kuş dişi kuşun başını kaşıyor. Ardından ikisi Yuvalıkta çıktılar daha sonra resimdeki manzarayla karşılaştım :) çok şaşırdım ben bugün çıkmasını beklemiyordum.

Cik cik diye ötüyor :)) artık erkek kuşta sürekli yuvalığa giriyor. Normal bir durum değilmi?

Bu konuda tecrübesizim. Ne yapmamı önerirsiniz? Hergün mama yapmayı düşünüyorum. Daha iyi beslenirler diye. Diğer yumurtalar boş. Onlar çıkmayacak zaten. Sadece bu çıktı. İlk kuluçkam, ilk yavrum :)
b0ef9171708050ec3f1691a94b443bfb.jpg

Normal bi durum sıkıntı yok. Günlük mamasını hazırlayın. Vitaminleri eksik etmeyin. Birde diğer yumurtaları bekleyin 6-7 gün çıkmazsa yavru alın onları. Tabanda ne var.

Normal bi durum sıkıntı yok. Günlük mamasını hazırlayın. Vitaminleri eksik etmeyin. Birde diğer yumurtaları bekleyin 6-7 gün çıkmazsa yavru alın onları. Tabanda ne var.
Digerleri çıkmayacak, onlar boş. Tabanda kuş kumu var ustam.

Normal bir durum sorun yok fakat artık kum kullanmayın havalar serinledi yuvalık içinde Hamster talaşı veya çam talaşı kullanmanızı tavsiye ederim mutlaka ve daha önemlisi folluklu yuvalıklar sağlık açısından çok önemlidir

Normal bir durum sorun yok fakat artık kum kullanmayın havalar serinledi yuvalık içinde Hamster talaşı veya çam talaşı kullanmanızı tavsiye ederim mutlaka ve daha önemlisi folluklu yuvalıklar sağlık açısından çok önemlidir
Peki bu aşamadan sonra fulluklu bir yuva alsam, veya kuş kumunu çıkarıp yerine talaş koysam dişi ve yavru için bir sorun olurmu?

Peki bu aşamadan sonra fulluklu bir yuva alsam, veya kuş kumunu çıkarıp yerine talaş koysam dişi ve yavru için bir sorun olurmu?
kuluçka dönemi nasıl başladı ise öyle gitsin kesinlikle değişiklik yapmayın artık yoksa yadırgar bakmaz yavruya

Tabana kuş kumu koymuşsun ama üşütmezmi Kuşu. İnce ince çeker bence sağlıklı değil talaş koysan daha iyi olurdu

Tamamdır. Zaten bir tane kuş var. Fazla kirletmez diye düşünüyorum içeriyi. Bildiğim kadarıyla 25 günde Yuvalıktan çıkar?
yeme düşme süresi 28-32 gündür en ideali ortalama olarak 30 gündür ne kadar geç yuvadan atlarsa gelişimi için o kadar iyidir

Gözünüz aydın.Sağlıkla büyüsün İnşallah. Tek yavru için hergün mamaya gerek yok gün aşırı mama yeterli olacaktır.Yavru yeme düştükten sonra folluklu bir yuvalık edinebilirseniz bundan sonraki kuluçkalarda temizlik bakımından kolaylık olacaktır.

Geri