Karadeniz Pet

Cins, Irk ve yaş bilgisi lütfen :)

• Konbuyu başlatan celalabay
  • Başlangıç tarihi
C

celalabay

Guest
Arkadaşlar resimlerde gördüğünüz kuşları 10 gün önce minicik bir kafeste iken aldım. Yaşları hakkında bir bilgim yok fakat sarı olan erkek beyaz olan dişi diye biliyorum.

Resimlerden bunu teyit edip cins, ırk ve üremeye ne zaman hazır olabilecekleri hakkında bilgi verebilirmisiniz?

0xkh.jpg
hyjx.jpg

bgle.jpg

b3wn.jpg

7g0d.jpg

f0u8.jpg

jcvr.jpg

n54d.jpg

f1e9.jpg

v2dy.jpg

2kwd.jpg

fiqf.jpg

en3h.jpg

Tesekkürler.

dediğin gibi dişili erkekli yerli kuş.dişi daha kızışmamış ama yavaş yavaş tak derim yuvalığı

maşallah :) ikiside yerli. erkek (sarı) kızışmış dişi ( beyaz ) zamanı var

Son düzenleme:
dostum, lütfen böyle yazım hataları yapmayalım,yanlış anlıyoruz :) sarı kuş çok hoşuma gitti

tamam senin için dikkate alıcam :) bende çok beğendim çaktırma aslında sarı-laciverti sevmem ama bunda ayrı bi güzel durmuş bide koca kafa ya :)

merak ettiğimden soruyorum tahmini olarak yavru alınırsa renkleri nasıl olur yavruların :)?

tamam senin için dikkate alıcam :) bende çok beğendim çaktırma aslında sarı-laciverti sevmem ama bunda ayrı bi güzel durmuş bide koca kafa ya :)

evet koca kafalı çok güzel.bu arada, yazdığını anlamamış olamamın sebebi ise yeni kalktım afyon patlamadı daha :)

evet koca kafalı çok güzel.bu arada, yazdığını anlamamış olamamın sebebi ise yeni kalktım afyon patlamadı daha :)

olur böyle şeyler biz birbirimizi biliriz :) bende kahve ile ancak ayıldım

dostum kuşların zaten kırık.ne çıkacağı pek belli olmaz

arada kaynamasın dedim :)

valla kaynamış özür :) belli olmaz yani kimse kesin birşey diyemez anne babanın geninde ne varsa o çıkar. yani anne babanın soyunda ki renklerden her hangi biri cıkabilir klasik yeşil bile

Anında cevaplar geldi, ne aktif yermiş burası Okuyarak hızınıza yetişemedim :D Teşekkürler bilgi için. Yavruluğum da hazır takayım o zaman ben onu. Yemlere de kızıştırıcı dün ekledim. Kuş kumum, mürekkep balığı kemiğim filan kafeste. Banyo yaparlarmı onu da takayım akşama :)

mürekkep balığı kemiği yeterli mi gaga taşı yerine geçer mi?

Gaga taşları alçıpandan vs. yapılıyor genelde ve yarardan çok zararı olabiliyormuş. Bu sebepten mürekkep balığı kemiği kullandım.

Çok teşekkürler. :)
madem sizi sabah sabah buldum bide buraya yorum istesem..

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...riniza-ait-resimler/reis-ve-balkiz-11327.html

kuşların maşallah çok sağlıklı ama çiftleşme için beklemelisin azdırıcı yem vemamaları eksik etme derim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:08 -->-> Daha önceki mesaj 11:06 --

Anında cevaplar geldi, ne aktif yermiş burası Okuyarak hızınıza yetişemedim :D Teşekkürler bilgi için. Yavruluğum da hazır takayım o zaman ben onu. Yemlere de kızıştırıcı dün ekledim. Kuş kumum, mürekkep balığı kemiğim filan kafeste. Banyo yaparlarmı onu da takayım akşama :)

kış geldi banyoluk koyma yazık hasta edersin kuşları

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:10 -->-> Daha önceki mesaj 11:08 --

mürekkep balığı kemiği yeterli mi gaga taşı yerine geçer mi?

gaga taşını dışardan alırsan en kötüsünü almış olursun.bulabilirsen bir üretici kendi kuşları için yapıyorsa ondan alabilirsin

Geri