petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cinsi ve Yaşı ile ilgili bilgi almak istiyorum..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Mustafa ERTAŞ tarafından 26 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Mustafa ERTAŞ

#1 Mustafa ERTAŞ, 26 Ağustos 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 26 Ağustos 2013
  2. Mehmet ŞEKER

erkek hollanda kırması.2-2,5 aylık

3. Gökhan YILDIZ

2 aylık yerli erkek

4. Mustafa ERTAŞ

İlginiz için teşekkürler.. Yeni aldım sayılır kuşu (1 hafta oldu). Bazen ele geliyor; ancak bazen bizi ilk defa görmüş gibi korkup kaçıyor. Kafes dışına zorla çıkarıyorum, uçmayı da tam olarak bilmiyor sanırım. Uçamaması normal mi 2 aylık bir kusun? Tavsiyelerinizi merakla bekliyorum.

5. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    benımkıde 2 aylık bende ele alıştıramadım hala benımkıde ucamıo

6. Mustafa ERTAŞ

Bakalım forumdaki tecrübeliler yardımcı olacaklar mı bize?? :):) Merakla bekliyoruz cevapları..

7. Volkan ÇAVUŞOĞLU

Beğenileri:
    0
    Benim de kuş 2 aylık elime gelip kanatlarını çırpıyor fakat ayaklarıyla elime sıkı sıkı tutunuyor :) korkak biraz

8. Mustafa ERTAŞ

Alışmama dışında başka ne tarz problemleri var peki? Benimkinde poposunda pislik de birikiyor zamanla ama temizliyor kendi kendini.Merak ediyorum acaba önemli bir sorunu var mı diye?

9. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Hayırlı olsun resmı büyuttumde sol burun delığınde kan var sankı varsa bı yeremı vurdu poposunda gözlemle kendı temızlemezse sen yardım et bb

10. kenan

kenan Guest

Bu kuşun kanatları çekilmiş ve en uçtaki birer tel bırakılmış yazık günah yavru kuş olduğu için kanat kökleri kanlı olur nasıl acı çekmiştir kanatları çekilirken

11. Volkan MOROĞLU

Beğenileri:
    0
    2 2.5 aylık erkek .

12. Elin Kua

Elin Kua Guest

cidden kanatları mı çekilmiş? bana da garip geldi :(

13. kenan

kenan Guest

Evet çekilmiş sadece uçlardaki bi tel bırakılmış yazık bari yavru kuşlarınkini çekmeyin

14. Elin Kua

Elin Kua Guest

:( neden çekilmiş acaba :/ yazık ya 2 ayda neden yaptılarsa

15. kenan

kenan Guest

Kuş uçamayınca mecbur elde durur daha çabuk evcilleşir o yüzden çekiyolar ama 1-2 aylık kuşun kanadı hiç çekilmez çünkü taze kanat olduğu için dipleri daha kanlıdır.

16. Elin Kua

Elin Kua Guest

anladım. yazık ya. o yüzden ürküyor demek ki :( zaten uçmayı tam bilmiyorlar çabucak da alışıyorlar yavrular.. :(

17. Yılmaz Ç.

tahta tünek kullanmanızı öneriyorum.

18. ergani21

ergani21 Guest

kuşunuz erkek ve hollanda kırması bir kuş. ve tüyleri çekilmiş ama sağlıklı bir kuş. maalesef kuş korkmuş. ve korkudan bazen kuşlar hastalanıyor. hemen ele almanız kuşu korkutabilir ve en az 1 hafta.kafeste tutulması size olan güvenini artırır ve ev ortamına da alışır. Sonra size alışmaya başlayın derim

19. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    2 aylık civarında erkek

20. Mustafa ERTAŞ

Kanat çekilmesi ne demek ya ?? Biz petshop dan aldık getirdik. Bazı kanat tüylerini kendi kendine kasinirken döktü. Biz birsey yapmadık yani. Eğer petshop da birsey yapmışlarsa elleri kırılsın :(

Sayfayı Paylaş