Karadeniz Pet

Cinsi ve Yaşı ile ilgili bilgi almak istiyorum..

• Konbuyu başlatan Mustafa ERTAŞ
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa ERTAŞ

Guest
rxgtp.jpg

rxgxu.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlginiz için teşekkürler.. Yeni aldım sayılır kuşu (1 hafta oldu). Bazen ele geliyor; ancak bazen bizi ilk defa görmüş gibi korkup kaçıyor. Kafes dışına zorla çıkarıyorum, uçmayı da tam olarak bilmiyor sanırım. Uçamaması normal mi 2 aylık bir kusun? Tavsiyelerinizi merakla bekliyorum.

Bakalım forumdaki tecrübeliler yardımcı olacaklar mı bize?? :):) Merakla bekliyoruz cevapları..

Benim de kuş 2 aylık elime gelip kanatlarını çırpıyor fakat ayaklarıyla elime sıkı sıkı tutunuyor :) korkak biraz

Alışmama dışında başka ne tarz problemleri var peki? Benimkinde poposunda pislik de birikiyor zamanla ama temizliyor kendi kendini.Merak ediyorum acaba önemli bir sorunu var mı diye?

Hayırlı olsun resmı büyuttumde sol burun delığınde kan var sankı varsa bı yeremı vurdu poposunda gözlemle kendı temızlemezse sen yardım et bb

Bu kuşun kanatları çekilmiş ve en uçtaki birer tel bırakılmış yazık günah yavru kuş olduğu için kanat kökleri kanlı olur nasıl acı çekmiştir kanatları çekilirken

2 2.5 aylık erkek .

Kuş uçamayınca mecbur elde durur daha çabuk evcilleşir o yüzden çekiyolar ama 1-2 aylık kuşun kanadı hiç çekilmez çünkü taze kanat olduğu için dipleri daha kanlıdır.

Kuş uçamayınca mecbur elde durur daha çabuk evcilleşir o yüzden çekiyolar ama 1-2 aylık kuşun kanadı hiç çekilmez çünkü taze kanat olduğu için dipleri daha kanlıdır.

anladım. yazık ya. o yüzden ürküyor demek ki :( zaten uçmayı tam bilmiyorlar çabucak da alışıyorlar yavrular.. :(

kuşunuz erkek ve hollanda kırması bir kuş. ve tüyleri çekilmiş ama sağlıklı bir kuş. maalesef kuş korkmuş. ve korkudan bazen kuşlar hastalanıyor. hemen ele almanız kuşu korkutabilir ve en az 1 hafta.kafeste tutulması size olan güvenini artırır ve ev ortamına da alışır. Sonra size alışmaya başlayın derim

2 aylık civarında erkek

Kanat çekilmesi ne demek ya ?? Biz petshop dan aldık getirdik. Bazı kanat tüylerini kendi kendine kasinirken döktü. Biz birsey yapmadık yani. Eğer petshop da birsey yapmışlarsa elleri kırılsın :(

Geri