Karadeniz Pet

Cinsi ve yaşı Nedir?

hakan özdemir

Yeni Üye
Bu kuşun yaşı ve cinsi nedir? 2 ay önce bir erkek almıştım ve ona burada ortalama 3 aylık denmişti , ona bakarak dişinin tıırnaklarının biraz daha kısa olduğunu gördüm ama yaş tayini yapamadım , gözleri simsiyah ve kuyruğu kısa ama anlayamadım. Şimdiden teşekkürler herkese

J4AA25.jpg

2k11jE.jpg

rVMM6a.jpg

0knn1L.jpg

Eq88RB.jpg

L4AAnV.jpg

gA88OZ.jpg

ZVkk9g.jpg

Son düzenleme:
7-8 aylık olabilir , yorgun gibi biraz..

çok sakin duruyor kafeste , erkek yanaşmaya çalışıyor ama dişi çekingen gibi pek pas atmıyor ama büyükte bi kavgaları olmadı
son olarak profil resmindeki erkek 5.5 aylık civarı , dişinin büyük olması sorun teşkil eder mi?

Son düzenleme:
Kavga yok ise yavaş yavaş alışırlar birbirlerine. Yalnız dişiye vitamin takviyesi falan yapın isterseniz toparlansın biraz. Tabi dişinin net yaşını tahmin edemiyorum , bende dişi alıcam fakat erkekten daha küçüğünü tercih edicem. Ama ikisi de ilerde kıvama geldiğinde çok sorun olacağını düşünmüyorum. İnşallah erkek daha önce gelir :)

Kavga yok ise yavaş yavaş alışırlar birbirlerine. Yalnız dişiye vitamin takviyesi falan yapın isterseniz toparlansın biraz. Tabi dişinin net yaşını tahmin edemiyorum , bende dişi alıcam fakat erkekten daha küçüğünü tercih edicem. Ama ikisi de ilerde kıvama geldiğinde çok sorun olacağını düşünmüyorum. İnşallah erkek daha önce gelir :)

evet hocam aman aman bi kavga yok umarım alışırlar , kuşu almam biraz sürpriz oldu aslında kafamda yoktu hiç
vitamin olarak avivit almayı düşünüyorum
aklımda bulunmuşken sorsam iyi olur , atıyorum bunlar anlaşıp eş oldular yavru için yuvalık şart mıdır?

Eş olduktan sonra bile bence erkeğin biraz zamana ihtiyacı var. Ama baktınız ayak atmalar , üste hallenmeler var o zaman koyarsınız :) Vitacombex V, nekton olabilir bunlar biraz pahalı ama kaliteli . Olmadı Avisol 'de iş görür.

Eş olduktan sonra bile bence erkeğin biraz zamana ihtiyacı var. Ama baktınız ayak atmalar , üste hallenmeler var o zaman koyarsınız :) Vitacombex V, nekton olabilir bunlar biraz pahalı ama kaliteli . Olmadı Avisol 'de iş görür.

çok teşekkür ettim
ukte kalmasın içimde 1 ve 2.resme bakarsanız dişinin gagasında çizik gibi bişey var normal bişey midir o ?

8-10 aylık arası dişi. Biraz keyifsiz geldi bana da resimlerde. Probiyotik ve vitamin takviyesi yapabilirsin kuşlara. Combex-V Nekton, diazy-me 256 gibi ürünlerle birlikte haftada 1 ya da 2 kez de mama takviyesi yapabilirsin.

Geri