Karadeniz Pet

Cinsiyet Belirlemece

tanmalvic

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar
Son dönemde kuluçkadan çıkan yavrularımın cinsiyetlerinin hep erkek olduğunu görüyorum. Bu durumda insan şüpheye de düşmüyor değil. Albino ve lutino yavruların cinsiyetlerini tahmin ederken bazen yanıldığım oluyor. Aşağıdaki resimde satışa sunacağım 9 yavrumun gagalarını yakından çektim ve numaralandırdım. Sizce cinsiyetleri nedir? Albino ve lutino yavruların cinsiyetlerini belirlerken "pembe ve canlı ceresi olan erkek, mat olan dişidir" dışında garantili bir çözümü olan var mı?

Not: Tüm resimler flashsız ve aynı noktadan çekilmiştir. Resimdeki 9 yavru da bence erkek :D

7gpBY5.jpg

PkA7p9.jpg

Son düzenleme:
O kadar tatlı ve güzeller ki Maşallah :)

Tek bir fotoğrafa göre bakıp söylemek kimi zaman çok güç, yanılma payı yüksek. Hele ki fotoğrafların boyutu ufak pek seçilmiyor. Kimi yavruların çeresinde siyahık var. Bu da fotoğraf çekilirken diğer kısmın parlak çıkmasına neden oluyor. En iyi kararı sen verirsin [MENTION=8563]tanmalvic[/MENTION].
Albino - Lutinolar komple dişi sanırım. 9 fallow mu?

Son düzenleme:
O kadar tatlı ve güzeller ki Maşallah :)

çok teşekkürler. daha güzelleri sizin olsun inşaallah

Tek bir fotoğrafa göre bakıp söylemek kimi zaman çok güç, yanılma payı yüksek. Hele ki fotoğrafların boyutu ufak pek seçilmiyor. Kimi yavruların çeresinde siyahık var. Bu da fotoğraf çekilirken diğer kısmın parlak çıkmasına neden oluyor. En iyi kararı sen verirsin [MENTION=8563]tanmalvic[/MENTION].
Albino - Lutinolar komple dişi sanırım. 9 fallow mu?

albino ve lutino dişi diğerleri erkek son kararım :)
9 fallow değil

Geri