Karadeniz Pet

Cinsiyet Irk Özellik hakkında bilgi

gurkan57

Yeni Üye
Selamın aleyküm. Kuşum 2 aydır benimle baya bi araştırma yaptım ama cinsi ve özelliği hakkında tam bilgi edinemedim.Tahminim tepeli ve mantolu olarak geçiyor ama tam emin olabilmek için sizin bilginize başvurdum.Ayrıca kafası kel bu normal midir acaba? Cinsiyet yaş hakkında bi tahmin verir misiniz
IMG_2136.JPG
IMG_2133.JPG
IMG_2138.JPG
IMG_2139.JPG
IMG_2141.JPG
IMG_2142.JPG
PRHT0363.JPG
XDFV8151.JPG

Kellik hakkında bir şey diyemiyorum. Taze biber gibi besinler tüy gelişimine yardımcıdır, yedirebilisiniz. Burun deliklerinin etrafı beyaz değil mi, bu nedenle dişi olduğunu düşünüyorum. Maaşallah kuşa :)

Kellik hakkında bir şey diyemiyorum. Taze biber gibi besinler tüy gelişimine yardımcıdır, yedirebilisiniz. Burun deliklerinin etrafı beyaz değil mi, bu nedenle dişi olduğunu düşünüyorum. Maaşallah kuşa :)
Selamın aleyküm. Kuşum 2 aydır benimle baya bi araştırma yaptım ama cinsi ve özelliği hakkında tam bilgi edinemedim.Tahminim tepeli ve mantolu olarak geçiyor ama tam emin olabilmek için sizin bilginize başvurdum.Ayrıca kafası kel bu normal midir acaba? Cinsiyet yaş hakkında bi tahmin verir misinizEkli dosyayı görüntüle 31513 Ekli dosyayı görüntüle 31514 Ekli dosyayı görüntüle 31515 Ekli dosyayı görüntüle 31516 Ekli dosyayı görüntüle 31517 Ekli dosyayı görüntüle 31518 Ekli dosyayı görüntüle 31519 Ekli dosyayı görüntüle 31520
Tam belli olmuyor ama maviye yakın gibi geldi bana. Bildiğimiz yeşil biber mi vercem acaba

Tam belli olmuyor ama maviye yakın gibi geldi bana. Bildiğimiz yeşil biber mi vercem acaba
Mavi diyorsanız erkektir siz yakından daha iyi görüyorsunuzdue beyaz ise dişi. Evet bildiğimiz taze yeşil biber. Genel olarak taze meyve sebzeleri kuşunuza vermeniz iyi olacaktır.

kel olması normal değil sanırım japonese benzettim ama onlar kel değildi.kuş güzelmiş ama aslında genetik bir bozukluk bu hayvanlar neden bu kadar populer hep merak etmişimdir:)çok emin olamadım ama kafes çok küçük geldi gözüme,tüneklerde sanırım platik mümkünse kafesi biraz büyütün ve tünekler plastikse tahta ile değiştirin.tüy sağlığı için b vitamini takviyesi yapabilirsiniz.

kel olması normal değil sanırım japonese benzettim ama onlar kel değildi.kuş güzelmiş ama aslında genetik bir bozukluk bu hayvanlar neden bu kadar populer hep merak etmişimdir:)çok emin olamadım ama kafes çok küçük geldi gözüme,tüneklerde sanırım platik mümkünse kafesi biraz büyütün ve tünekler plastikse tahta ile değiştirin.tüy sağlığı için b vitamini takviyesi yapabilirsiniz.
Bende araştırdım biraz hiç kel japones görmedim. Tünekleri ağaç yapmak benimde aklımda petshoptan aldığım vitamini düzenli olarak kullanıyorum

Bende araştırdım biraz hiç kel japones görmedim. Tünekleri ağaç yapmak benimde aklımda petshoptan aldığım vitamini düzenli olarak kullanıyorum
tünekleri değiştirin ayakları mantar olmasın.vitaminin markası nedir?

Tünekleri dediğiniz gibi değiştirdim ahşap yaptım. Avi-vit vitamini haftada 2 kez kullanıyorum ekstra her gün Avisol-se kullanıyorum tüyleri için vitaminlere bu hafta başladım

Tünekleri dediğiniz gibi değiştirdim ahşap yaptım. Avi-vit vitamini haftada 2 kez kullanıyorum ekstra her gün Avisol-se kullanıyorum tüyleri için vitaminlere bu hafta başladım
Her gün avisol se kullanmayın kuşa fazla yükleme yapıyorsunuz. Vitaminleri haftada iki veya üç kullanın kalan günler normal sade su. Vücudun dengesini bozmayın.

Tuy gelisimi için yulaf ya da aspur kullanabilirsiniz. Faydasi olacaktır.

Avivit haftada 1 avisol haftada 1 olacak şekilde haftada maksimum vitamin 2 kere kullanın.mesela pazartesi avivit perşembe avisol gibi.hergün vermeye gerek yok.avisol se nedir bilmiyorum.bende avisol a ve b şeklinde iki vitamin var.

Avisol se yi sadece tüy için önerdi petshopcu. Peki vitamini dediğiniz aralıklarda veririm yulaf harici başka bişey vermeye gerek var mıdır ?

Bu vitaminler kafadaki kelliği giderir mi acaba ?

Geri