Karadeniz Pet

Cinsiyet ırkı hakkında bilgi verir misiniz

Neslihan1

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar sitedeki bir arkadaşın kuşum resim atamadın için ben yayınlıyorum yardımcı olursanız sevinirim kaç aylık cinsiyeti birde ırkı

Ekli dosyalar

• IMG-20170415-WA0006.jpg
    IMG-20170415-WA0006.jpg
    173.7 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG-20170415-WA0004.jpg
    IMG-20170415-WA0004.jpg
    174.6 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG-20170415-WA0005.jpg
    IMG-20170415-WA0005.jpg
    166.4 KB · Görüntüleme: 14
Merhaba,

En fazla 1,5 aylık yakışıklı bir delikanlı :)

Irk konusunda tam emin değilim ama Çek e benziyor. Kuyruğunun tamamını gösterecek bir fotoğraf koyarsanız daha emin oluruz.

Uzun ömürler dilerim kuşunuza.

Merhaba,

En fazla 1,5 aylık yakışıklı bir delikanlı :)

Irk konusunda tam emin değilim ama Çek e benziyor. Kuyruğunun tamamını gösterecek bir fotoğraf koyarsanız daha emin oluruz.

Uzun ömürler dilerim kuşunuza.

Ekli dosyalar

• IMG-20170415-WA0011.jpg
    IMG-20170415-WA0011.jpg
    164.7 KB · Görüntüleme: 11
Slm arkadaşlar kuş benim sıteye yeni üye oldugum için bilmiyorum yardımınızı bekliyorum

Kuşum daha yeni annesinden ayrılmış yem yemiyor ne yapmamlazım

Birde yemi yemiyorsa suyunu nasıl komalıyım

Yardımlarınızı bekliyorum kuşçu doslarım

Kuşum daha yeni annesinden ayrılmış yem yemiyor ne yapmamlazım
Öncelikle hoşgeldiniz,

Ben de sizin gibiydim, hiçbirşey bilmiyordum. İnanır mısınız 6 ay öncesine kadar kuşlardan da çok korkardım :)

Ama şimdi hem korkumu yendim, hem araştırdım, hem de çok iyi bir arkadaş olduk,

Şöyle anlatmak istiyorum. Kuşu ilk aldığınızda 3 gün kafesten çıkarmayın dediler ama onu hapsetmek yerine evimizin bir bireyi oldu ve kafese hiç alıştıramadık.Şimdi ise serseri gençler gibi ya acıktığında yada uyku için ben avuçlayarak sokuyorum kafese.Mutlaka kafese alışması için birkaç gün süre tanıyın. Yem yemeyi siz öğretin. Düz bir zemine örneğin masa gibi birşeyin üstüne biraz yem dökün ve onu yemlerin yanına koyun. Boş boş bakacaktır.Annesinden yeni ayrıldığı için değişik bir duyguda aynı bizler gibi. Yem yemesi için baş parmağınız ile ensesini yeme doğru yavaş bir şekilde itin. Yiyecektir. Sonra avucunuza yem alarak elinize alıştırın. Faydasını göreceksiniz. Su içmesi için suluktan sanki sizde içiyormuş gibi ilgisini o tarafa çekin.

Böyle böyle alıştıracaksınız.

Geldi geleli azına ne su ne de yem yedi 3 saat oluyo

Geldi geleli azına ne su ne de yem yedi 3 saat oluyo
Biraz müsade edin. Siz kolay mı sanıyorsunuz annesinden ayrılmayı . Yepyeni bir ortama geldi. Alışacak. İlk uçmaya çalıştığında duvarlara çarpacak, yere düşecek ama alışaçacak. Parmağınıza alın ve düşük bir ses tonuyla sanki bir bebek ile ilgilenirmişcesine sohbet edin onunla. Çok normal.

Teşekkür ederim kuş elimden yem yedi çok sevindim☺️☺️

Tamam olur ilgilendiginiz için teşekkür ederim