Karadeniz Pet

Cinsiyet tayini

Yaagmur06

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşumu dişi diye aldım. Emin olamıyorum sizin fikrinizi almak istedim. Sizce erkek mi dişi mi? Aşağıdaki resimden ayıramadım. Fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleme:
Bencede dişi. Aşağıdaki yöntemi denedim kuyruğu yukarı tarafa bakıyor ve dişi olarak yorumlanıyor. Cere rengi erkeğe de benziyor. Burun tarafındaki beyazlıklar dişi olarak da yorumlanabiliyor. Kararsız kaldım. Siz nasıl anladınız Umut bey? Erkek kuşuma eş olarak aldım. Ondan emin olmak istiyorum

Ekli dosyalar

• cinsiyet2.jpg
    cinsiyet2.jpg
    17 KB · Görüntüleme: 20
Burun deliklerinin etrafindaki beyazliklar disi oldugunu gosterir

Burun deliklerinin etrafindaki beyazliklar disi oldugunu gosterir
Teşekkür ederim. Kesin dimi eminiz bir ihtimal olamaz. Bende sizin gibi düşünüyorum. Ama birkaç arkadaş erkek olduğunu söyledi ondan kararsızım Umut bey

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Up

Erkek olma ihtimali yüksek, burun delikleri etrafındaki beyazlık çok net değil

Çoğu pembe genç kuşların burun deliklerinda zaten beyazlık olur, bu kuş erkek eğer eş için aldiysaniz kızgın yetişkın alsaydınız bu kuşun rahat 4-5 ayı var.

Yavru muhabbet kuşları, cinsiyet faeketmeksizin çok büyük bölümünün cerelerinde beyazlık vardır. Çok az beyazlık varsa erkek, fazla varsa dişi deriz. Her beyazlık olan dişidir denmez. Benim profil fotoğrafımdaki erkeğin burun delikleri etrafında 7 ayına kadar belirgin beyazlık vardı. Kesin konuşup insanları yanlış yönlendirmeyelim.

Bu yöntemle kuyruğu yukarı baktı. Bu yüzden dişi olabilir diyebiliyorum. Bir kesim erkek diyor bir kesim dişi diyor. Diğer kuş üretici formuna da sordum. Orada dişi dediler. Bilmiyorm kime inanacam. Kendi araştırmalarım sonucu karar verecem. Teşekkürler
433873d2a29b0979b3caa83837e4babc.jpg

Araştırma değil, kuşunuzu bir süre devamlı gözlemleyin, tam karşıdan ve yakından fotoğraf çekin, karşılaştırın. Eğer ceredeki beyaz yerler kouyulaşmaya başlıyorsa erkek, beyazlık artıyorsa dişidir.

Bana yardımcı olur musunuz cidden önemli bir konu. Erkek kuşuma eş aldım. Şimdi erkek erkeğe kur yapıp ileride üzülmesin erkek kuşum. Şu an çok iyi anlaşıyorlar. Lütfen bilen biri bana yardımcı olabilir mi?

Onlar anlarlar neyin ne olduğunu. Zaten uzmanların bir kısmı ceresini bile bakmıyor, sesinden anlıyor dişi mi erkek mi. Forumda bakıyorum da çoğu arkadaşta, bir kuşun diğerine her türlü yakınlaşmasına ya da sahibinin parmağı ile oynamasına çok rahatça "kur yapmak" diyorlar. Acaba kuşlarımız da eve gelen misafirle tokalaştığımız zaman "bunlar da birbirine kur yapıyor" diyor mudur?

Onlar anlarlar neyin ne olduğunu. Zaten uzmanların bir kısmı ceresini bile bakmıyor, sesinden anlıyor dişi mi erkek mi. Forumda bakıyorum da çoğu arkadaşta, bir kuşun diğerine her türlü yakınlaşmasına ya da sahibinin parmağı ile oynamasına çok rahatça "kur yapmak" diyorlar. Acaba kuşlarımız da eve gelen misafirle tokalaştığımız zaman "bunlar da birbirine kur yapıyor" diyor mudur?
Farklı bakış açısı tabi. Bilmiyorm ben alıştım da kuşuma. Dişi gibi hareketleri var. Ama çok küçükken aldıgım için elime alıştı biraz. Büyüdükçe elimden kaçıyor. Bakalım zaman gösterecek. Herkes farklı birşey söylüyor. Net olmuyor kimse.

Benim fotoğraftaki kuşum da aynı durumdaydı. Aldığım arkadaş defalarca aradı dedi ki, hocam sen erkek istiyordun bak bu dişi olabilir, benim içime sinmiyor, gel değiştirelim. Ben de canın sağolsun, dişiyse senden bi de erkek alırız dedim. İnşallah sizinki dişidir de değiştirmek zorunda kalmazsınız

Benim fotoğraftaki kuşum da aynı durumdaydı. Aldığım arkadaş defalarca aradı dedi ki, hocam sen erkek istiyordun bak bu dişi olabilir, benim içime sinmiyor, gel değiştirelim. Ben de canın sağolsun, dişiyse senden bi de erkek alırız dedim. İnşallah sizinki dişidir de değiştirmek zorunda kalmazsınız
inşallah Süleyman bey tekrar petshop abi ile konuşacam durumu. Daha yeni aynı akıllı yemlikte yemek yiyorlardı. :)

Up

Geri