Karadeniz Pet

cinsiyet ve yaş tahminleri

Mustafa Şen

Meraklı Üye
fotolardaki kuşlarımı alalı bir ay oldu. satıcı iki aylık civarında olduklarını söyledi. Ancak mavi olanın göz iris kenarları grileşmeye başladı. yani mavi olanın biraz daha büyük olduğunu sanıyorum. bir de bunların aynı cinsiyet olmasından şüpheleniyorum. Cinsiyet ve yaş tahmini olarak siz ne dersiniz?

2Y1lW2.jpg

BRPdWM.jpg

ZAkqjV.jpg

mavi kuş da bana dişi gibi göründü. 2 dişi besliyorsunuz galiba...
kafa çizgilerine bakılırsa daha minikler.

Sarı olan kesin dişi de diğerinden emin olmamakla birlikte onun da dişi olduğunu düşünüyorum.

MAvi olan 2 aylık sarı olan 5 aylık civarı. Ceresi kahverengi olmaya başlamış.
Sarı olan dişi o kesinde, sanki mavide dişi.

yok mu başka yorumu olan. mavi olanın erkek olduğunu söylesin biri ya. :)

Mavinin erkek olması bu fotolarda düşük bir ihtimal ama ışık yanıltıyor olabilir

teşekkürler ikisinin de dişi olduğuna emin olursam bir erkek alıcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:37 -->-> Daha önceki mesaj 15:26 --

Mavinin erkek olması bu fotolarda düşük bir ihtimal ama ışık yanıltıyor olabilir

Dun aksam dikkatle seyrettim mavi olan sarı olanın ağzına kusuyordu saı da guzelce yiyordu. Bu mavinin erkek olduğunu gösteriri mi acaba? Yaşları kucuk olduğu için yuvalık koymadım ama koymam lazım mı?

İkiside dişi gözüküyor ışık yanıltması yoksa mavi de %90 dişi.

mavi kuş sarı kuşun ağzına yem kusuyordu. bu erkeklere ait bir özellik mi yoksa iki dişi arasında da olabilir mi?

bence de ikisi de dişi. arkadaşlar daha iyi bilir ama benim gözlemlerime göre aynı cinslerde birbirlerine yem kusup kaşıyorlar.

Geri