Karadeniz Pet

Cinsiyeti ve yaşı nedir ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 2609
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 2609

Guest
Evet arkadaşlar bu benim 2. kuşum ilk kuşum 1 senelik ti ve kaçtı bize çok alışıktı 15 den fazla cümle biliyodu balkano alıştı ve dier odadayken annemleri orda sanıp cıkıp gitmiş normalde cam açık olsa bile gitmezdi çok üzüldüm ama yapcak bişe yok geri gelmiyolar babamda işten gelirken kuş almış ancak cinsiyetini tam olarak cıkaramadım size sormak istedim ve gagasında sanki mantar var tam olarak emin deilim ve popusu çok pis hastalıklıda olabilir veya alışamadı daha , fazla korkak deil yem falanda yiyo umarım geçer ilk kuşumda böyleydi ama o daha yavruydu bu büyük sanki...

benim tahminim kuş erkek ve 3-4 aylık değerli yorumlarınızı eksik etmezseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

buyrun resimler

p5ywp.jpg

p5yxc.jpg

tüyleri kaparık deil ama derin derin nefes alıyo sanki veya kalpi atıyo anlam veremedim.

Mantlar için krem var onlardan alın sürün burnuna ama deliklerine sürmeyin 3 4 gune geçer

peki cinsiyeti hakkında bi fikriniz var mı ?

mantar için en basit çözüm vazelin sabah akşam gagasına ayaklarına vazelin sürün.

mantar için en basit çözüm vazelin sabah akşam gagasına ayaklarına vazelin sürün.

internette araştırdım biraz vazelini gördüm bende sürdüm gagasına ayaklarında bişe yoktu ama sürerim tırnakları uzamış kestim onlarıda suyunada vitamin damlattım inş düzelicek rahatlıyıcak kuş , galiba babamın aldıgı yerde iyi bakmamışlar kuş fazla havalanamıyo zaten alt tüyleri pislik içinde zeytinyağı sürdüm selpakla sildim ama yumuşasın diye şimdi duruyo öyle slow müzikler açtım konuşuyorum bakalım ilerleyen günlerde yine kuş hakkında bilgi veririm çok teşekkürler.

Kuşunuz dişi fakat hormanel bozukluk olabilir dişinizde çünkü mavilikle karışmış bu küçük olduğundan kaynaklanıyorda olabilir ayrıca bi mantar göremedim ben .

Kuşunuz dişi fakat hormanel bozukluk olabilir dişinizde çünkü mavilikle karışmış bu küçük olduğundan kaynaklanıyorda olabilir ayrıca bi mantar göremedim ben .

gagasında beyaz şeyler var belkide mantar deildir bilmiyorum erkek mi dişimi tam olarak ne zaman emin olabilirim.

41mGGFd8kVL.jpg

Kardeşim bu kuş erkek. Eğer dışkısı tüylerinde birikiyorsa yada değiyorsa arada bir popo kısmını temizle çünkü orada birikirse dışkısını iyi yapamaz :)

temizliyicem teşekkürler banada erkek gibi geliyo ama neyse sağlıklı olsunda dişi erkek farketmez :D

Ufak maviliklerde zamanla geçiceğini sanmıyorum dişi kuşum 10 aylığı geçti yavrularını bile gördü :)

Son düzenleme:
kuşunuz dişi ve yavru değil. maşaallah.

Geri