Karadeniz Pet

Cinsiyeti , Yaşı, Irkı Lütfen yardım

Hüseyin AKTAŞ

Meraklı Üye

Herkes farklı bişeyler söyledi sarıya özellikle. Yardımlarınızı bekliyorum. Bide bunlar normalde nadirde olsa sarı diğerine yem veriyo birbirlerini kaşıyorlar. ancak genelde mavi sarıya gagasıyla ayağıyla vuruyor neden sizce? Yardımınızı bekliyorum

Mavi dişi, sarı erkek. Yaşları konusunda birşey diyemeyeceğim. Mavinin sarıya gagasıyla ve ayağıyla vurmasıda gayet normal Tüm dişi kuşlar Bunları yapar.Yem verip kaşımalarıda Eş tuttuklarının göstergesidir.

Mavi dişi, sarı erkek. Yaşları konusunda birşey diyemeyeceğim. Mavinin sarıya gagasıyla ve ayağıyla vurmasıda gayet normal Tüm dişi kuşlar Bunları yapar.Yem verip kaşımalarıda Eş tuttuklarının göstergesidir.

teşekkür ederim. peki bi sorum daha var. erkeği kafeste nerdeyse kovalıyo gibi. ağzından yem almaya çalışıyo erkek vermiyo. sonra vuruyo dişi. erkek kaçıyo. genelde böyleler yem vermeleri nadir. kuşçu erkeğime kur yapamıyor demişti pasif demişti. çifleşirlermi bir süre sonra. mesela dişi ötüyor şuan bile durmadan. bişeyler diyo. erkekte tık yok susuyo

teşekkür ederim. peki bi sorum daha var. erkeği kafeste nerdeyse kovalıyo gibi. ağzından yem almaya çalışıyo erkek vermiyo. sonra vuruyo dişi. erkek kaçıyo. genelde böyleler yem vermeleri nadir. kuşçu erkeğime kur yapamıyor demişti pasif demişti. çifleşirlermi bir süre sonra. mesela dişi ötüyor şuan bile durmadan. bişeyler diyo. erkekte tık yok susuyo

Şimdi Erkeğin Kaçıp Pasif kalmasının sebebi Tam kızgınlaşmadığını gösterir.Zaten REsimdede Erkeğin Tam kızışmadığı Belli.

Şimdi Erkeğin Kaçıp Pasif kalmasının sebebi Tam kızgınlaşmadığını gösterir.Zaten REsimdede Erkeğin Tam kızışmadığı Belli.

resimdeki erkeğin kızışmadığını ceresinin lacivert olmadığına bakarak söyledin galiba ama öyle değil. bu kuş çekinik lutino olduğu için kızışsada ceresi pembe kalır.

kuşlara havuçlu mama yedir. yemlerine nijer koy

nijeri fazla koyma yemliğe sadece 1 çay kaşığı koy fazlası tüye sokar

mama ve vitamn takviyesi yap biraz .kuşların yeri sabit bi yerde olsun sürekli değişim yapma.bu arada kullanıcı adını isim soy isim olarak düzenleme yapmanı rica edicem anlayışın için teşekkür ederim

site yönetiminden duyurular konu başlığından giriş yaparsanız konuyu görürsünüz

Geri