Karadeniz Pet

çok çirkin ezik bir kuş eşi onun yanında prenses kalıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cnm biraz yaşın küçük anlaşılan ama sen büyük ol vazgeç kuşlardan annenin söylemleride hiç hoş değil kendinde üzülme duruma üzüldüm kendi başına ilgilenmeye çalışıyorsun ki görünüyorki seninlede ilgilenen yok bence sen o kuşları buradaki isteyen büyüklerine sahiplendir emin ol çok güzel şartlarda bakıcaklardır.belki sevmek istiyorsun eline falan alıyorsun kuşlar hırpalanmış.ortamdanda strese girmişler.ders çalış o zamana kadar takdirini al sonra başka şeyler beslersin.

Son düzenleme:
1.si kardeşim erkek kuşun ezik değil.Bakımsız.
2.si kardeşim kuşlara yem vermekle sularını ve altralarını temizlemekle yetmiyor.
3.sü kardeşim öldürürüm diyen annen/baban bile olsa doğru bir ebebeyn değiller.Bu kuşların da canına kıymak hem vahşilik hem de günah.

Cocuga fazla yuklenmenin manasi yok. Bence konuyu kilitleyelim. Ben degistirelim sana duzgun kus vereyim demistim ama annesi salmakla oldurmekle tehdit ediyormus. Ben o yuzden yeni bir kus verip onun da vebalini almak istemem. Erkegi aliyim bakiyim duzelince geri vereyim dicem de duzelse bile 2 gun sonra aynisi olcak

Cocuga fazla yuklenmenin manasi yok. Bence konuyu kilitleyelim. Ben degistirelim sana duzgun kus vereyim demistim ama annesi salmakla oldurmekle tehdit ediyormus. Ben o yuzden yeni bir kus verip onun da vebalini almak istemem. Erkegi aliyim bakiyim duzelince geri vereyim dicem de duzelse bile 2 gun sonra aynisi olcak

kendisi vermek istemdikten sonra yapılacak bişey yok.herkez elinden geldiği kadar yardımcı olmak istemiş herkeze ayrı bi cvp vermiş kuşların kaderi olucak sanırım yaşadığı yere kadar giderler bu durumda üzülerek söylüyorum :(

Eğer kuşları sahiplendirmek istiyorsan forumdan talip olanlardan birisine ver, böylece kuşları merak ettiğin zaman fotoğraf yollar sende kuşların iyi bakıldığından emin olur ve kuşlara olan özlemini giderirsin. Küçük yaşında beslemeye çalışman caba göstermen güzel bir şey ama görüldüğü üzere bunlar yeterli olmuyor.

Yarın daha fazla üzülmek istemiyorsan, büyüklerinin tavsiyesini dinle... Ailende kuşları istemiyorsa kuşlara bakman çok zor.

hangi şehirdesiniz erkek kuşu size vericem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:37 -->-> Daha önceki mesaj 21:35 --

1.si kardeşim erkek kuşun ezik değil.Bakımsız.
2.si kardeşim kuşlara yem vermekle sularını ve altralarını temizlemekle yetmiyor.
3.sü kardeşim öldürürüm diyen annen/baban bile olsa doğru bir ebebeyn değiller.Bu kuşların da canına kıymak hem vahşilik hem de günah.

bakım zaten yemlerini değiştirmek yem i değiştirmek mama vermek vs değilmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:10 -->-> Daha önceki mesaj 21:37 --

Eline alıp istemese bile sewmen kuşunu sevdiğin anlamına gelmez rahat bırak hayvanı bence

zaten elime alıp istemese bile sevmiyorum sadece örnek vermiştim hem annem çoktaaan kuşlarımı saldı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:13 -->-> Daha önceki mesaj 17:10 --

Bence o kuş hiç emin ellerde değil, kuşunu böyle anlatıcağına ona bakıp iyileşmesi için özen göstermelisin. Yazık o yavrucağa kusura bakma ama okurken bile şok oldum...! Resimleri gördüğüm de ise çok üzüldüm... Bence ona bakabilecek birine ver o o canı sen, ve lütfen hakaret etme

elimden geldiğince özen gösteriyorum. kuşumu anlatıyorum çünkü mesajlarda birsürü yanlış anlaşılma oluyor hem annem çoktaan kuşlarımı saldı 5 ay olmuştur saldığı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:19 -->-> Daha önceki mesaj 17:13 --

iş bakımda bitiyo iyi bir bakımla toparlarlar diye umuyorumi.erkeği verip yeni bir erkek almak bişeyi değiştiriceğini sanmıyorum eğer onada buna davrandığın gibi davranırsan 2 ay sonra oda eski kuşun haline dönücektir.
Not:Ailelerin çocuklarına uğraş zaman geçirmesi için hayvan almalarına karşıyım 6 yaşımdan beri beslemediğim hayvan kalmadı ama onları beslerkende ailemin yardımı çoktu burda iş ailelererde bittiyo bunu yazmamım nedeni hepimiz bir gün anne baba olucaz iş bizlere bitiyo
anne babamın yardımına ihtiyacım olmadı çünkü kuşlarımın bütün bakımlarını ben yapabiliyorum yemlerinin kabuklarını üfleyip yemleri değiştirebiliyorum. haftada 1 yemlikleri temizliyordum. haftada 1-2 kez kafesi temizliyordum. haftada 1 havuçlu-yumurtalı mama yapıyordum elime zaten mecbur olmadıkça almıyordum sık sık kuşumla konuşuyordum. suyunu değiştirip vitamin katıyordum yuvalığın ayda 2-3 kez talaşını değiştiriyordum 2 haftada bir 15cm uzaklıktan bit spreyi sıkıyordum. 'dum' çünkü annem kuşları çoktaan saldı 5 ay olmuştur saldığı

Kuşu böyle avuçlamamalısın. Rahatsız olduğu için ayaklarını böyle yapıyor.
Erkek gerçekten hasta onu acilen bir veterinere götürmelisin, üzülerek söylüyorum, böyle giderse ölecek.. Geçmiş olsun.

levent abi benim aldığım tedavi için kuşta aynen böyle veterinere götürdüm ama ben anlamam dedi tedavi etmeye uraşıyorum inş düzelir petşopdaki adam çöpe atıyordu kuşu atmasın diye ben aldım canlı canlı atıyordu vicdansız

Burada aslolan sizin sadece yem ve temizlik ile kuşun alışacağı tabii bilmediğiniz için bilse idiniz eminim ki daha sağlıklı ve güzel gelişecekti.
Başka bir kuşla değişmek yerine öyle yada böyle o kadar emek verdiğiniz o güzel kuşlarla yeniden iletişim kurup buradaki dostlardan ve bilgilerden istifade ederek yeniden başlamınızı öneririm.
Unutmayın hiçbirşey için geç kalınmış değildir ve hiç kimse duruşu, görünüşü ve görüşü için hak etmediği şeylerle itham edil-e-mez.

Son düzenleme:
Kuşları saldı derken? Sokağa mı saldı? Allah vicdan versin annene de babana da kuşları sokağa salmak demek onları öldürmekle aynı şey. Yazıklar olsun. Bakamayacaksanız almayacaktınız onlar birer can OYUNCAK DEĞİL!!!! Seninki cansa onlarınki de can! Sen de anan da biraz Allah inancınız varsa bir daha hayvan satın almayın.

Son düzenleme:
Kardesim kusuna kesinlikle yeterli ilgiyi gostermiyorsun oyle yaptigini dusunsende, belki zamanin yok belki baska sebeplerden oturu ama ilgi gostersen hakikaten bu halde olmaz ve eline alsan bile bu hareketi yapmaz
Bende ilk aldigimda kus kafesinden cikmiyordu ilgilendigimi zannediyordum ki bu ilgi yemini suyunu eksik etmemekti sonra kafesiyle aldim kisa sureli tatile ailemin yanina getirdim kalabalik ortamda herkeste ilgi gosterip onunla konusmaya calisinca kus acildi, kendine geldi, ozguveni yerine geldi simdi millet odadan ciksa bize gelmemiz icin bagiriyor, sende ilgi goster buradaki ustadlarin dediklerine uy annenide ikna etmeye calis bir sekilde gerekirse burada yazilanlari okusun ama kesinlikle bir bilen veteriner neyse kusu gormesi lazim boyle olmaz

Bakamayacağınız hayvana neden bakıyorsunkı keşke almasaydın. mavişimin tüyünün tekine zarar gelse dayanamam ben

YAZIKK KUSLARA YAZIK
Her yasta Hayvan beslenmez
Bir Hayvana bakabileceksen onun sorumluluginunu alabileceksen ona bakmalisin ama sende o sorumluluk yok kusa ezik demenin hic mânasi yok sorun SENDE
Kuslari forumdan birine sahiplendir ona bakabilecek birine

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Kardesim kusuna kesinlikle yeterli ilgiyi gostermiyorsun oyle yaptigini dusunsende, belki zamanin yok belki baska sebeplerden oturu ama ilgi gostersen hakikaten bu halde olmaz ve eline alsan bile bu hareketi yapmaz
Bende ilk aldigimda kus kafesinden cikmiyordu ilgilendigimi zannediyordum ki bu ilgi yemini suyunu eksik etmemekti sonra kafesiyle aldim kisa sureli tatile ailemin yanina getirdim kalabalik ortamda herkeste ilgi gosterip onunla konusmaya calisinca kus acildi, kendine geldi, ozguveni yerine geldi simdi millet odadan ciksa bize gelmemiz icin bagiriyor, sende ilgi goster buradaki ustadlarin dediklerine uy annenide ikna etmeye calis bir sekilde gerekirse burada yazilanlari okusun ama kesinlikle bir bilen veteriner neyse kusu gormesi lazim boyle olmaz
zaten senin yaptıklarının aynısını bende yapmıştım kuşuma yani ilgi göstermiştim gece yarısı kalkıp bir ihtiyaçları varmı diye bakıyordum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:43 -->-> Daha önceki mesaj 23:43 --

YAZIKK KUSLARA YAZIK
Bir Hayvana bakabileceksen onun sorumluluginunu alabileceksen ona bakmalisin ama sende o sorumluluk yok kusa ezik demenin hic mânasi yok sorun SENDE

an-nem kuş-la-rı sal-dı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:45 -->-> Daha önceki mesaj 23:43 --

Burada aslolan sizin sadece yem ve temizlik ile kuşun alışacağı tabii bilmediğiniz için bilse idiniz eminim ki daha sağlıklı ve güzel gelişecekti.
Başka bir kuşla değişmek yerine öyle yada böyle o kadar emek verdiğiniz o güzel kuşlarla yeniden iletişim kurup buradaki dostlardan ve bilgilerden istifade ederek yeniden başlamınızı öneririm.
Unutmayın hiçbirşey için geç kalınmış değildir ve hiç kimse duruşu, görünüşü ve görüşü
için hak etmediği şeylerle itham edil-e-mez.
benim kuşlarım geç kalındı annem onları çoktaan saldı 5 ay olmuştur saldığı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:49 -->-> Daha önceki mesaj 23:45 --

Unutmayın hiçbirşey için geç kalınmış değildir ve hiç kimse duruşu, görünüşü ve görüşü için hak etmediği şeylerle itham edil-e-mez.

ben kuşuma ilgi gösteriyorum derken bir tek temizlik değil ile ilgili değil bütün her konuda ilgi gösteriyorDUM

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:00 -->-> Daha önceki mesaj 23:49 --

YAZIKK KUSLARA YAZIK

kuş beslemek zaten kolay birşey hiçbirşeyini eksik etmiyordum. 10. sayışım ama yine sayayım
AŞAĞIDA YAZAN KUŞLARIMA GÖSTERDİĞİM İLGİ Mİ? SİZDE AŞAĞIDA YAZANLARI KASTETMİYOMUYDUNUZ?
-yem kabuklarını üfleyip biterse yine yem koymak (ve yapıyodum zaten)
-sularını her gün değiştirmek ve vitamin damlatmak (ve yapıyodum zaten)
-haftada 1 yemlikleri temizlemek (ve yapıyodum zaten)
-mama yapıp vermek (ve yapıyodum zaten)
-haftada 2-3 kez kafesi temizlemek (ve yapıyodum zaten)
-ayda 3 kez yuvalığın talaşını değiştirmek (ve yapıyodum zaten)
-tünekler kirlenince tünekleri temizlemek ya da yeni satın almak (ve yapıyodum zaten)
-kuşla bol bol konuşup sohbet etmek (ve yapıyodum zaten)
-ve başka şeyler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:01 -->-> Daha önceki mesaj 00:00 --

YAZIKK KUSLARA YAZIK

kuş beslemek zaten kolay birşey hiçbirşeyini eksik etmiyordum. 10. sayışım ama yine sayayım
AŞAĞIDA YAZAN KUŞLARIMA GÖSTERDİĞİM İLGİ Mİ? SİZDE AŞAĞIDA YAZANLARI KASTETMİYOMUYDUNUZ?
-tünekler kirlenince tünekleri temizlemek ya da yeni satın almak (ve yapıyodum zaten)
-ve başka şeyler

Konu sahibinin küçük olması onu masum yapmaz. Bir hayvana çirkin ezik diyebiliyorsa zaten karakterinde bir kötülük vardır. Kaldı ki anne babası da cok düzgün değil.

Sen bir daha hayvan besleme. Mümkünse uzaktan sev. Yararından çok zararın dokunur.

Annen de kuşları salmakla iyilik etmiş. Sizin gibi bir ailenin elinde sürünerek öleceğine dışarıda kısa sürede ölmüsler. Acı ama durum böyle.

Konu sahibinin küçük olması onu masum yapmaz. Bir hayvana çirkin ezik diyebiliyorsa zaten karakterinde bir kötülük vardır. Kaldı ki anne babası da cok düzgün değil.

Sen bir daha hayvan besleme. Mümkünse uzaktan sev. Yararından çok zararın dokunur.

Annen de kuşları salmakla iyilik etmiş. Sizin gibi bir ailenin elinde sürünerek öleceğine dışarıda kısa sürede ölmüsler. Acı ama durum böyle.
ANNEM KUŞLARI KUŞLARA ALERJİM OLDUĞU İÇİN BANA ZARAR GELMESİN DİYE SALDI NORMALDE BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM AMA KÜÇÜK GÖSTERİYOR
BEN SİZİN İLGİ DEDİĞİNİZ BÜTÜN ŞEYLERİ YAPIYORDUM KUŞUN HASTA OLMASI BENİM SUÇUM DEĞİL ÇÜNKÜ ONA İLGİ GÖSTERİYORDUM. BEN HALA MUHABBET KUŞU BESLEYEBİLECEĞİME İNANIYORUM. BÜYÜYÜNCEDE KUŞLARDAN ÜRETİMHANE YAPACAĞIM. SIRF BU YÜZDEN KUŞLARI BIRAKIRSAM KUŞ SEVGİM YALAN OLMAZMI? BEN HALA KUŞ HAYALLERİMİN PEŞİNDEN GİDECEĞİM SENİN BAHSETTİĞİN İLGİ BİR TEK TEMİZLİK DİYORSAN AŞAĞIDAKİ YAZILARI OKU
-ve başka şeyler (VE YAPIYODUM ZATEN)

Son düzenleme:
Ya nasıl yaptınız o minnacık bedendeki canı göz göre göre nasil bu soğukta ölmeye mahkum etti.. ya bu nedir ya hayvanlara eziyet etmeyin ya onun canini sizmi verdinizki olmeye terk ettiniz ALLAH O HAYVANLARA YARDIM ETSIN...

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar konu açılalı 1.5 ayı geçmiş olan olmuş,ölen ölmüş,çare yok maalesef. arkadaşa herkez birkonuda yardımcı olmaya çalışıyor ama herkeze ayrı bir cevap, yetiştirme durumu söz konusu .söylenebilecek herşey söylenmiş, bence daha fazla cvp yazılıp ,uzatılacak bir olay yok. moderatör arkadaşlar konuyu kilitlerse yada forumdaki arkadaşlar cevap yazmaz ise mevzuda kapanır diye düşünüyorum.iyi forumlar.

Son düzenleme:
Modlardan biri konuyu kapatsın yada başlığı değiştirebilirmi gerçekten sinir bozucu hiç hoş bi başlık değil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri