petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çok fazla tüy döküyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve messevim tarafından 23 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. messevim

messevim Member

Beğenileri:
    14
    Erkek kuşum çok tüy döküyor. Özellikle kuyruk bölümünün üst tarafından. Aşağıda döktüğü tüyleri çektim, o tüylerden daha birsürü var kafeste.

Yine resimde belirttiğim yerde kuyruğun üstünde ki tüyler çok hassaslaşmış az önce iki tanesini tuttum hemen koptu yerinden. [​IMG]

JY-S3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. muhabbetciavukat

Beğenileri:
    0
    Ani ısı değişimi nedenolur havalar bir soguk hir sicak sekilde ilerlediği icin kuslarda tabi tuyndokmesi normal , tuyler cok canli olacagan dışı bişey yok bence

Yulaf ve banyo ve aranara yeşillik verin kolaylikla atlatir ,

Stres oldugu biseyde okabilir cocuk aglamasi , bagirma cagirma evdeki 2. Bir tehtitci hayvan kedi vs. Gibi seyler kuşlari strese sokar tuye girmeseler bile tuy dokerler .

3. Gökhan Yücel

Beğenileri:
    0
    kendimi yoluyor acaba

4. messevim

messevim Member

Beğenileri:
    14
    Isı değişiminden dolayı tüy döktükleri biliyorum ama normalde başının üstünde vs Beyaz tüyler çıkardı kalın kalın. Şu durumda kuyruk üstü tüyleri çok kolay bişekilde kopuyor. Kendiside zaten sürekli o tarafı gagaliyor.

Ayrıca benim kuşlar malesef hiç yeşillik yemiyorlar. Neden bilmiyorum.

JY-S3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş